• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle-denge tablosu

Gülseren Boyacı

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
...
Geçici faaliyet belgesi alan ,tehlikesiz ve tehlikeli atık geri dönüşümü yapan firmalar her ay kütle-denge tablosu yapmak zorundadır.Bu kapsamda tehlikeli atıklar için olan kütle-denge tablosunu bulabildim ancak tehlikesiz atıklar için ayrı bir tablo var mı? varsa nerden bulabilir e-izin sayfasında bulamadım.Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum:)

ambalaj atığı toplama-ayırma tesisleri ve geri kazanım faaliyetini gerçekleştiren tesislerin mevzuatta yer alan yükümlülükleri doğrultusunda“Ambalaj Bilgi Sistemi” üzerinden bildirim yapmaya devam etmeleri, ayrıca 01.01.2016 tarihi itibari ile online.cevre.gov.tr adresinde yer alan Atık Yönetim Uygulamasını kullanarak tesisine kabul ettiği, işlediği, bakiye olarak oluşturduğu atıklar ile geri kazanım faaliyeti neticesinde oluşturduğu/ürettiği ürünlerin bilgisini içeren kütle-denge bildirimini de yapmaları gerekmektedir.

sanırım yeterli olmuştur ;) @dilber kolay gelsin..

ben ilk 5 ayı öyle yapmadım sadece tehlikesiz atıkları girdim ve onayladım şimdi sistemi tekrar açtırmam gerekiyor öyle değil mi öyle ise il çevreye yazı mı yazmam gerekiyor ?

aynen il müd. ne dilekçe ile revize başvurusunda bulunmanız gerekiyor. yine de siz bakanlıktan arzu nuray yada ahmet göktaş ı ararsanız daha doğru bilgiye ulaşabilirsiniz. benim firmam ambalaj bilgi sistemine stok ve fire verilerini girmemişti ambalaj bilgi sisteminden cihan bey ile görüştüğümde il müd. ne başvuru yapıp teslim alınan ayları açtırmam gerektiğini söylemişti.

ancak kds için yazı bakanlığa yazılıyor diye biliyorum.

İlk defa kütle bildirimi yapıcam arkadaşlar geçici faaliyet belgemizi aldık.Ambalaj atığı toplama ayırma ve geri kazanım tesisiyiz.Fakat nasıl yapacağımı anlamadım proses ekle diyorum R12 de atık kodunu giriyorum böyle bir atık bulunamadı diyor nasıl yapmalıyım.

@dilber

duyurudan sonra ambalaj atıkları da girilmeye başlandı.

@Seval Çevre

r kodunuz tanımlı değilse bulamayabilir. fbs@cevre.gov.tr adresine mail atın.

Merhaba tehlikesiz atik toplama ayırma bir tesis gene tehlikesiz atik toplama ayırma bir tesise metal atik fatura kesebilir mi ve bu faturayı kds ye yükleyebiliyor muyuz yada daha önce yüklediysek yasal olması halinde nasıl bir işlem yapmamız gerekiyor

Merhaba ben yeni başladığım tehlikesiz atık toplama ayırma tesisim için kütle denge doldurmaya başladım. Gelen malzemeyi gelen tehlikesiz atıklardan girişini yapıyorum, proses işlemini de R12 koduyla girip proses sonucu oluşan atık olarak çıkış yapıyorum. Satış işlemlerini gerçekleştirirken Giden tehlikesiz atık bölümünden kayıtlı firmayı bulamıyorum, bulduklarımda ise gönderimi kaydet butonuna basınca "Lisansınız da bulunan bir atığı gönderdiğinizden sebebini belirtiniz. Açıklamanız bakanlık tarafından değerlendirilecektir." ibaresi çıkıyor. Benim tehlikesiz Atık toplama ayırma tesisine sattığımda var normal bir firmaya sattığımda bunları nasıl gireceğim bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz

Ambalaj atigi toplama ayirma tesisi icin teknik uygunluk raporu ornegi gonderebilir misiniz acaba? Meslekte yeni sayilirim ilk defa lisans alicam formati bakanligin sitesinde buldum ama ornek olmasi benim icin daha iyi olucaktir. Tesekkurler.

@Merwess o çıkan yazı normal oraya tehlikesiz atık toplama ayırma belgesi kapsamında çıkış yapılmaktadır yazman gerekiyor yardım videolarını izlersen orda var;)

arkadaşlar merhaba;

tehlikesiz atık geri kazanım tesisi için gfb mizi aldım. Şu an izin lisans aşamasında sistemin benden yüklememi istediği evraklar arasında kütle denge tablosu ve teknik uygunluk raporu var.

Sorum ise kütle denge tablosu ÇBS üzerinden mi yapılıyor yoksa bir exel tablosu üzerinden mi yüklüyoruz. ÇBS üzerinden ise nereden ve nasıl yapıyoruz.
Teşekkür ederim

@Yasemin Aslantürk Çebi
Yasemin hanım tehlikesiz atık olarak kağıt karton geri dönüşümü yapıyoruz ancak kütle denge sisteminde çbs de nereye yapıyoruz bir türlü bulamadım