• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle denge uygulaması

Tuğçe Kökbaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
X
Kütle denge uygulamasında problem yaşayan var mı? Bende aşağıdaki gibi bir sorun çıkmaktadır.
Untitled.jpg

burhek bunu daha önce de konuşmuştuk, uatf ile alınan atıklar sisteme girilebilmektedir. bu yüzden uatfsiz alınan tehlikesiz atıklar su an için kapsamdısındadır. ancak ileride söz konusu olabilir..

@burhek

tabi benimki şahsi düşünce bunu bilmenizi isterim.

Uatf ile gelmeyen tehlikesiz atıklar da sisteme girilmelidir. Atık yönetimi sempozyumunda bu konuyla ilgili ileride tüm atıklar için uatf kullanılacağı için sistemin ona göre yapıldığını ancak uatf ile gelmeyen atıkların da kütle denge sistemini açtırması gerektiği söylendi.

Mrb Arkadaşlar kütle denge hakkında bakanlıkta Arzu hanımla görüştüm bugün , sıkıntılardan bahsettim önümüzdeki hafta sistemle ilgili revizyon yapacaklarmış. Hataları düzelteceklermiş. Temmuz ayında kütle denge sistemine geçiş zorunlu mu diye sordum daha kimse yapamadığı için öyle bir zorunluluk yok şu an dedi. Bilgilerinize :)

@Dilan Seycan biz de tehlikesiz atık geri kazanımı yapıyoruz. İl Çevre Müdürlüğü'nden bizim de giriş yapmamız gerektiğini teyit etmiştim zaten; kısacası tehlikesiz atıkların da girişi yapılacak. UATF No yerine hep 0 yazarak girişleri kaydettim ancak benim başka bi sorunum var; satışların girişini yapamıyorum "stok eksiye düşüyor" diye uyarı çıkıyor. halbuki bütün atık girişlerini tamamladım... anlayamadım. Bakanlık'tan kimseye de ulaşamıyorum... yardımcı olabilecek birisi var mı acaba? Sorunumu çözdüm şu an sorunsuz giriş yapabiliyorum... ama keşke daha faydalı bir klavuz döküman oluştrsaymış Bakalık'ımız... herkese kolay gelsin. :/

Ham madde içerisinde gelip, mıknatısla ayrıştırılan hurdalar atık olarak mı değerlendirmek gerekir yoksa yan ürün olarak mı? Atık olarak değerlendirildiğinde bunun çıkışı nasıl yapılacak? yani lisanslı firma zorunluluğu şu an için olmadığı için onlara verilmemiş.

@manolyag

Kütle Denge Uygulaması Klavuzunda;
"Stoktaki miktardan daha fazla bir miktarı ekrandaki “Miktar” satırına yazıp kaydedilmeye çalışılırsa sistem “Stokta yeterli miktarda atık bulunmamaktadır” uyarısını verir." ibaresi mevcut ama ne kadar işinize yarar tam olarak bilmiyorum.

@dudujan

inşallah düzelir de artık sorunsuz yaparız. bir şey yapamıyorum :confused:

@dudujan

Ben de bugün bakanlıktan Arzu NURAY hanımla görüştüm. hatta giden uatf çalışmadığına inanamadı. benim kullanıcı adı ve şifremle girip kaydetmeye çalıştı. Arzu hanım da kaydedemedi. Ben bununla bir uğraşayım dedi ama bunu düzeltecek bakanlıkta şu an kimse yok dedi. yani bilgisayar programcısı yok anladığım kadarıyla artık sonumuz hayırlı olsun diyelim. son olarak siz yapabildiğiniz girişleri yapın stokta atık şişsin artık bi şekilde düzelteceğiz dedi. bilgilerinize arkadaşlar.

@Tarik Can

Mrb Tarık Bey

Bizde sizinle aynı durumdayız Giden uatf leri ekleyemiyoruz. Temmuz a kadar gelen uatf leri ekledik. Acaba onaylasak bir sorun olur mu yoksa bekleyelim mi

@akin

tamamen şahsi fikrimdir (onaylarsanız giden uatf leri bir daha ekleyemezsiniz ve ayrıca atık miktarınız şişmiş olur)

@Tarik Can
Açıkcası şu ana kadar hep tehlikesiz atık yaptığım için giden uatf ile hiç ilgilenmedim. O kısmı kullanmadan tüm işlemleri satışları prosesleri hallettim.