• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kütle denge uygulaması

Tuğçe Kökbaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
X
Kütle denge uygulamasında problem yaşayan var mı? Bende aşağıdaki gibi bir sorun çıkmaktadır.
Untitled.jpg

@Olgaç Sürmelihindi
Bu uygulama Tehlikeli atıklar için gecerli. Tehlikesiz Atıklar ile ilgili bir bilgim yok Olgaç Bey.
Atık Bertaraf Tesisimiz var. Ambalaj atıgı, tehlikeli atık geri kazanımı ve elektronik atıkların geri kazanılması işleri yapılıyor. 13.02 GFB aldıgımız tarihten bu yana tüm UATF leri ve Prosesleri işledim.Dün Bakanlık ile görüştüm sistemin yenilendigini ve artık bu sistem uzerinden yapılması gerektigi sölendi. Sistem de bir önceki gibi değil tarih te istemiyor, UATF girilmem de istenmiyor. 2013 Kütle- Denge Formu yazıyor başlığında da Cesaret edip başlayamadım bir türlü Tuğba Hanım...

Yeni Sistemden girişlerini yapan var mı arkadaşlar..? Tüm tarih belirtebileceğimiz bir bölüm yok tüm uatf lerdeki kodları ayrı ayrı toplayıp toplam miktarı mı yazıcaz..? Diğer sistemden farklı bu anlayamadım br türlü

2013 yılı Kütle Denge girişi ürün stoklarının da girilebilmesi için tekrar açılmıştır.
2013 yılında bir atık-ürün hareketiniz yoksa ya da lisansınız 2014 yılında başladıysa doğrudan son sekmeye tıklayıp (Sonraki Yıla Devreden) 'Onayla' butonuna basınız.
demekte. ama lisansımı mayıs 2014 te aldım. Ve elimde eski verilerim yok. Bakanlık ile görüştüm, eski verilerinizi sistem aktarımını yapacağız dediler. Onu bekliyorum, sonra sisteme girip anlamaya çalışacağım.

Tekrar Merhaba Arkadaşlar Tehlikeli atıklarımızı Kütle- Denge Excell formatını uzerinden girmeye basladım. Tehlikeli atık ve Tanker Temizleme Lisanslarımız var. "IBC Tank " Tanker Temizlemeye girdiğini düşünerek diğer 15 01 10 atıklarından aynı excell tablosu üzerinden farklı bölümlered belirttim. geri kazanımları da kendi içlerinde oldu ama bu şekilde belirttiğimde sattıklarım daha fazla oluyor girdilerime göre =/ o ay içindeki satış faturalarını farklı aylara kaydırma imkanım var mı ..? Ya da bu durumu nasıl çözebilirim..??

Çok teşekkür ederim şimdiden

Merhaba,
Geç de olsa ekte yer alan Bakanlık yazısı elimize ulaştı.
Yine ve yine yazılı olarak bildirim mi yapmak zorundayız..?
Bilgilerinize.

Ekli dosyalar

• ALÜMİNYUM CÜRUF GERİ KAZANIMI.pdf
    2.3 MB · Görüntüleme: 232
KÜTLE DENGE ONAYLARININ KALDIRILMASI TALEPLERİ - 03.02.2016 11:31
Bilindiği üzere Çevre İzin ve Lisans Yönetmeliği kapsamında Geçici Faaliyet Belgesi (GFB) veya Çevre İzin ve Lisansı almış olan atık işleme tesisleri aylık kütle denge raporlarını Atık Yönetim Uygulaması üzerinden doldurup onaylama işlemlerini gerçekleştirmektedir. Kütle Denge Formları girişleri yapılırken zaman zaman kullanıcılar tarafından bazı hatalı veya eksik veri girişleri yapıldığına dair başvurular telefon, e-posta ve Atık Yönetim Uygulaması içerisinde yer alan “Sorun Bildir” kısmından yapılmakta ve bunların düzeltilmesi için sistem üzerinden yapılan “Onay” işleminin iptal edilmesi talep edilmektedir.

Ancak İzin ve Lisans Dairesi tarafından söz konusu “Onay” işleminin iptal edilmesinin İzin ve Lisans alma süreci içerisinde çeşitli problemlere neden olduğunun bildirmesi ve yapılacak işlemin kendi bilgileri dahilinde yapılması gerektiğinin talep edilmesi nedeniyle yeni bir düzenleme gerekliliği oluşmuştur.

Bu kapsamda, Kütle Denge Form onaylarının kaldırılması talebi işlemlerinde 15 Şubat 2016 tarihinden itibaren sadece resmi yazı ile gerçekleştirilen başvurular kabul edilecektir. Gerçekleştirilen bu başvurularda onay kaldırma talebinin gerekçelerinin de yer alması gerekmektedir. Resmi yazı ile başvuruların; ÇED, İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü, İzin ve Lisans Dairesi Başkanlığına yapılması gerekmektedir.

Aynı yazıyı az önce bende gördüm ama sayfamda sadece tabs var kütle denge ile ilgili bişey yok sayfada.Ayrıca kütle denge ne oluyor hiçbir fikrim yok.

Evet biz 15 li ambalaj ları topluyoruz.Şimdi tam olarak ne yapmamız lazım.Aylık olarak mı yıllık olarak mı giricez.

sonuçta ambalaj bilgi sisteminde bunları yapıyoruz biz.tesise giren malzeme,üretime giden,stokta kalan,satılan ben mi yanlış anlıyorum.Tehlikesiz atığıda anlamadım .Tehlikeli atığımız oluşuyor ama tehlikesiz atık ne oluyor ki.