• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

kütle denge yardım acil

Tansu Aktaş.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gökay geri dönüşüm
Merhaba arkadaşlar bana yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim:
size sorumu şöyle izah edeyim aralık ayı için bildirim yapmam gerekiyor ama kağıtta atık çıkışım 108,379 stoktaki ise 99,372 prosese hazırlarken fire miktarım da 492kg bunu çıkıştaki miktara ekleyip girişe yazmak istiyorum ama stoktaki miktardan fazlası girilemez diyor nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim.

@tansu55
Merhaba kardeşim, sistemde stoktaki miktar ne ise onun esitini ya da altindaki miktarı alır. Üstündeki miktarı alamaz. Hem senin atık çıkışını sen fireyide ekleyerek girise nasil eklemeyi düşünüyorsun orayi anlayamadım. Giriş çıkışa eşit olabilir ya da giris cikistan büyük olmalidir. Cikis fazla olamaz.

@Adalet savascisi benım çıkış miktarım 108,379 fıremı de ekleyınce girişim 108,864 oluyor yani dediğiniz gibi giriş çıkıştan fazla ama stok az olduğu için sistem kabul etmiyor o yüzden kafam karıştı dediğniz gibi çıkışa eşitte olabilir onuda denedim ama stoktan yine fazla olduğundan yapamadım.

@tansu55
Simdi siz fireyi hicbir sekilde girise ekleyemezsiniz sonucta o sizin prosesinizde ise yaramayan atik veya cop vb maddelersir. Sizin girise ekleyebileceginiz atiktir ve bu sekilde dengeyi saglarsaniz stok gostermeyin aradaki farki fire gosterin.

@tansu55
Simdi siz fireyi hicbir sekilde girise ekleyemezsiniz sonucta o sizin prosesinizde ise yaramayan atik veya cop vb maddelersir. Sizin girise ekleyebileceginiz atiktir ve bu sekilde dengeyi saglarsaniz stok gostermeyin aradaki farki fire gosterin.

@tansu55 halledebıldınız mı ? :) olgaç abının soyledıklerını aynen yap .halolmadıysa ben sana burda hesaplıyım nereye neyı yazman gerektıgını gonderırım sana . ınsallah halletmıssındır :)

Arkadaşlar merhaba,
kütle denge ile kafama takılan bişey var
TAT tesislerinde ambalaj atığı için kütle denge yaparken proses girdisi ve proses çıktısı yapıyoruz, peki proses çıktısını yaparken 'Proses çıktısı atıklar ve diğer atıklar' kısmına mı yapılması gerekiyor yoksa ' ürünler/yan ürünler(kapasite raporunda belirtilen)' kısmına mı yapılması gerekiyor?