• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kutter tablosu

Mücahit Topdaş

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
REMONDİS-MASS İş Ortaklığı
Kanalizasyon sistemleri projelendirmesinde kullandığımız, tam dolu akım/kutter tablosu arıyorum.

Bilgisi olan arkadaşların dikkatine.. :)

Teşekkür ederim.Ancak benim beklediğim tablo bu değil.
eğimlerden Q(kutter) debisi ve hızı belirlediğimiz tablo gerekli :(

Aslında başka bir başlık altında da aynı soruyu yazdım ancak bu başlığa daha uygun olur diye burada da yazayım diye düşündüm... Bir köye kanalizasyon projesi yapacağım... Ancak köyün nüfusu çok küçük olduğu için özellikle başlangıç bacalarında debi değeri çok küçük çıkıyor (0,006 gibi) buda Q/Qd değerinin çok küçük çıkmasına neden oluyor (0,00007 gibi) ancak doluluk oranları tablosunda en küçük Q/Qd değeri 0,001 var olduğundan çıkan sonucumun h/D ve v/Vd değerlerini bulamıyorum... Yardımcı olursanız sevinirim...Şimdiden teşekkürler...