• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Kys dosyası

CMNet Okuru

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar bir konuda yardımınıza ihtiyacım olacak.

Şimdi ben çok da fazla bu işlerden anlamayan biri olarak bir Kalite Yönetim Sistemi tarzı bir klasör oluşturmak istiyorum.

Genel anlamda nasıl bir klasör olması gerektiğini kafamda tasarladım ama içerik olarak pek fazla dolduramadım.

Misyon-Vizyondan başlayıp organizasyon şeması, iş akış şeması, yangın ekipleri, son dakika risk değerlendirmesi örneği vs... diye gidecek.

Elinde Pdf formatında bu tarz bir örnek klasör olan varmı? yada İçerik hakkında fikir sahibi olan da olur?

1- Misyon- Vizyon
2- Organizasyon şeması
3- İş akış şeması
4- Yangın ekipleri
5-Risk değerlendirmesi
6- Günlük iş güvenliği ve personel yoklaması evrak örneği
7- Haftalık emniyet konuşması katılım formu örneği

Listeye ekleme yapacak arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

Not: İşyeri Şantiyedir.

Kalite politikası 1. madde :) prosedürler, talimatlar formlar proses yaklaşımları, kalite el kitabı, organizasyon el kitabı vs. şirketinizin yapısına ve faaliyetine göre bunlar çoğalabilir.

Ahmet Bey;

Sana teşekkürü bir borç biliyorum. Sebebi de az daha çok saçma bir konu açtığımı düşünecektim sen de cevap yazmasaydın.Bu zamana kadar ''serbest kürsüde'' bir çok konu açtım birçok oy ve cevap aldım ama iş ile ilgili bir konu açınca kimse sallamadı. Demek ki bu işler bana göre değil ben ''kürsüme'' geri döneyim. Kalbimi kırdınız valla.:D :D

Neyse konuya geleyim evet Kalite politikası var onu unutmusum onuda listeye ekleyeyim. Ama detaya girmem gereken kısım talimatlar ve prosedürler bazı evraklar her sirkette hemen hemen ortak oluyor mesela bak şimdi aklıma geldi. ''Şantiye yerleşim planı'' nında eklenmesi gerekir diye düşünüyorum.

1-Kalite politikası
2- Misyon- Vizyon
3-Organizasyon şeması
4-İş akış şeması
5-Yerleşim planı
6-Yangın ekipleri
7-Risk değerlendirmesi
8- Günlük iş güvenliği ve personel yoklaması evrak örneği
9- Haftalık emniyet konuşması katılım formu örneği

Demir Bey rica ederim, bazen oluyor öyle :) Ama siz yazmaktan ve sormaktan asla çekinmeyin bence. Prosedürler, talimatlar formlar işi yapış şeklinize göre değişir. İşi nasıl yapıyorsanız ona göre yazmanız lazım. Bunun yanında yönetim gözden geçirme toplantıları, eğitimler, iç tetkiklerde yapmanız lazım.

Merhaba,

Kalite sisteminde, personel yetkinlik izleme matrisi kullanan var mı? İnternette örneğini bulamadım, elinde olan varsa paylaşabilir mi?

Merhaba,

Ekteki Çevre ile ilgili personelin yetkinlik matrisi vardır. Siz işletmedeki her bölüm ve personele uygulayabilirsiniz. Eğitim kısmını da siz işletmenize özel düzenlemeniz gerekecektir.

İyi Çalışmalar.

Ekli dosyalar

• PERSONEL YETKİNLİK MATRİSİ.xls
    92 KB · Görüntüleme: 30