Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Labaratuvar atıkları-asitler

Konu, 'ARŞİV' kısmında Nazan Şirin Kande tarafından paylaşıldı.

 1. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  arkadaslar merhaba dun beledıyenın temızlık ıslerıne ulaşan bır telefonda, mıllı egıtıme baglı bır okulun kımya labaratuvarından kaynaklnan çoğunlu asitli olan kimyasal çözeltilerinde yer aldığı sıvı atıkları beledıyenıze verebılrımıyız dıye bır telefon geldı . daha once bu tur atıkların bertarfında deneyımı olanalar var mı?
   
 2. Gülçin Bozkurt

  Gülçin Bozkurt CMNet Üyesi

  bertarafı için istaç ile görüşebilirsiniz, hastaneden çıkan laboratuvar atıklarını alıyorlar...
   
 3. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  160506 atık kodu ile izaydaşa da gönderebilirisiniz
   
 4. Oğuz Dedehayır

  Oğuz Dedehayır CMNet Üyesi

  16 05 06 kodunun bertarafı konusunda bakanlığın lisans verdiği firmalara ulaşabilirsiniz. Dilerseniz konu hakkında sizlere yardımcı olabilirim.
   
 5. Nazan Şirin Kande

  Nazan Şirin Kande CMNet Üyesi

  oğuz bey teşekkürler hallettim dediğiniz gibi.
   
 6. Nilgün20

  Nilgün20 CMNet Üyesi

  Merhabalar

  Belediyemiz laboratuvarında validasyon çalışmaları sonrasında 160506 kodlu tehlikeli atığımız mevcuttur. Bertarafını ve taşımasını aynı şirkete yaptırmak istiyoruz. Bununla ilgili elinde şartname örneği olan arkadaşımız var mı?

  Teşekkür ederim.
   
 7. Oğuz bey merhaba;

  Kütahya Seyitömer Linyit İşletmeleri Müessesesi Müdürlüğü'nde Çevre Mühendisi olarak çalışmaktayım. Elimizde çeşitli miktarlarda 160506 (süresi geçmiş standart dışı, toz halinde ve bazıları da sıvı halde olmak üzere kapları ile beraber 250 kg. dır ) laboratuvar kimyasallarımız mevcut. Ancak kamu kurumu olmamız nedeniyle doğrudan temin şeklinde ihaleye çıkmamız gerekecek. Taşınması ve Bertaraf edilmesi işlerini aynı firmaya yaptırmak istiyoruz. Ancak konu ile ilgili herhangi bir teknik şartnameye ulaşamadım. Bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

  Teşekküe ederim Kolay gelsin.
   
 8. mnemonic

  mnemonic CMNet Üyesi

  Bu şartnameyi düzenleyerek kullanabilirsiniz.
   

  Ekli Dosyalar:

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.