• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Laboratuvar stajı staj defteri

Sümeyye yücel

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Burdur belediyesi atıksu arıtma tesisi
Arkadaşlar elinde laboratuvar stajı staj defteri örnegi olan var mı varsa pdf olarak atabilir mi? İlk deneyimim olacak biraz fikir sahibi olmak istitorum lütfen yardımcı olur musunuz?

Basit ve en klasik olan yöntem ilk önce staj yaptığınız laboratuvar hakkında bilgi veriniz(Vizyon-Misyon-Politika-Yer vs.).Daha sonra bu laboratuvarda gerçekleşen ölçümler yapılan analizleri belirtip açıklayın. Analizlerde kullanılan cihazlardan bahsedin(varsa kalibrasyonu-bakımı vs). Sonra günlük yapılan işlerden, yaptığınız işlemlerden bahsedin.Önemlisi cihazların fotoğraflarını ekleyin biraz süsleme yapın. Şimdiden kolay gelsin.

Anladım teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için ilk deneyimim olduğu için gözümde çok büyütüyorum sanırım tekrar teşekkürler.

Katı atık düzenli depolama tesisinde yaptığım stajın defteri ve sızıntı suyu arıtımı ile ilgili laboratuvar stajımın defteri var ihtiyacı olan varsa atabilirim.

stajımı emisyon ölçümlerinin yapıldığı bir çevre labratuvarında yapıyorum, analiz olarak VOC analizi ve filtre tartımları yapılıyor sadece. 20 iş günü sürecek ve çok az analiz yapıldığı için defteri nasıl dolduracağımı bilmiyorum :kötü:

@diğdemy
sana yardımcı olurlar laboratuvar da hatta örnek defter varsa iste yada analizleri anlatırken olabildiğince ayrıntıya gir zaten hoca bilmez bile okulda sıkıntı çıkmaz ..

@diğdemy
bilgileri toplayıp not alıp rahat bir şekilde evde evde yazabilirsin gerekli bilgileri alıp güzel bir not çıkarman lazım laboratuvar deney ve analiz prosedürlerine göz at iste hatta kontrollü kopya çıkarsınlar sana evde de bakabilirsin ..

@BuseKaya
Bende var ama ne kadar işinizi görür bilemem şuan elimde yok ancak akşam ulaştırabilirim bi mail adresi verirseniz.
Fatih Bey sizinle de paylaşabilirim

Kaldırın mail adresinizi burdan Adım Gökhan Bahçebaşı facebook üzerinden ulaşın isterseniz sıkıntı olmasın burda mailiniz ben kaydettim maili