Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Laboratuvar stajı

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Mehmet Burak tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmet Burak

  Mehmet Burak CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar. Bu yaz laboratuvar stajımı yapmak üzere atık su arıtma da staja başladım. Fakat ben staja başladıktan sonra kimyager izne ayrılmış. Başka da kimyager yokmuş. Bana kısacası birşey öğrenemeyeceksin dediler. Fakat ben başka bir şehirden geldim. Yurt yemek vs bir sürü para harcadım nasıl olur da birşey öğrenemeden giderim. Bu şekilde itiraz edince seni sahaya verelim dediler. Saha dedikleri acaba nedir ? ne iş yaparlar sahada ? Birşeyler öğrenebilir miyim sahada? Teşekkür ederim kolay gelsin
   
 2. Nuri Kartal

  Nuri Kartal CMNet Üyesi

  Saha dedikleri de şu, tesisin işleyişini öğrenirsin. Tesiste bulunan sistemlerin ne işe yaradığını filan anlatırlar ama sen okula lab stajı yazdın ve dönem başında sana soracaklar hangi deneyleri yaptın diye sende tabi doğal olarak cevaplayamayacaksın. Ayrıca bu tesis neresi ki böyle bir kimyager izne ayrılıyor da analiz yapacak bir tane adam kalmıyor.
   
  levenntyildirim bunu beğendi.
 3. Mehmet Burak

  Mehmet Burak CMNet Üyesi

  Tesisin adını vermesem daha iyi olur. Laboratuvarda çalışacak yeni kimyager getirelecek fakat onlarda çok yoğun oldugundan cok hızlı yaparız anlatamayız dedıler.
   
 4. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Ne kadar saçma bir gerekçe sunmuşlar. Madem yoğun olacaklar stajyere önce bir göster ki yardımcı olabilsin... Farklı bir yerde staj yapma olanağınız varsa bence değiştirin.
   
 5. Mehmet Burak

  Mehmet Burak CMNet Üyesi

  @Süheyla Duran sonradan staj yeri değiştirme olanağım var mı bilmiyorrum. Bugun teisiste sahaya çıkardılar. Sadece sadece yaptıkları şey tesisi tanıtmak başkada birşey olmadi ki ben ordaki kadrodan çok daha iyiydim. Hatta ordakilere nerdeyse ders verdim. Anlattıklarına ek bende fikir söyledim. Bilmiyorduk dediler.
   
 6. YelizA

  YelizA CMNet Üyesi

  Kendinizi onlardan daha iyi durumda görüyorsanız eğer, elbet deneylerin nasıl yapılacağı ile ilgili bir talimat vb doküman ellerinde vardır. bence numunenizi kendiniz alın ve orada kendiniz analizleri yapın. diğer kimyager gelince de iş yaptığınızı görünce size de birşeyler verecektir. kendinizi geliştirmiş olursunuz
   
  levenntyildirim bunu beğendi.
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Sahaya çıkmaktan kasıtları zaten tam olarak yaptıkları şeydir. Sonuç itibariyle siz stajyersiniz ve tesis olası kazaları önlemleri adına bundan başka birşey yapmayacaktır. Staj yeri değiştirme konusunu bir araştırın derim.

  Ayrıca @YelizA nın verdiği fikir gibi kendi numunelerinizi alıp analiz yapmanızın da mümkün olduğunu sanmıyorum. Bence pek hoş da karşılanmayacaktır.
   
 8. Mehmet Burak

  Mehmet Burak CMNet Üyesi

  @Süheyla Duran zaten laboratuuvarda izinsizherhangi birşey yapmak kesinlikle yasak
   
 9. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Bende öyle düşünmüştüm... Yapabileceğiniz şey kimyagerler ile bir şekilde anlaşıp size yaptıkları analizleri göstermeleri yada yaptıkları deneylerin föylerini size vermeleri. İl dışından gelip masraf yaptım dediğiniz için söylüyorum bunları. Aksi halde ben olsam zaman kaybından başka bir şey olmayacak stajımı yakardım.
   
 10. Yeşil Aşkı

  Yeşil Aşkı CMNet Üyesi

  Yeni gelecek kimgayer analizi hızlı da yapacak olsa sonuçta talimatına uygun olarak yapacaktır. Hızlı yapması anlatmasına vb. şeylere etki etmez yeter ki anlatma isteği olsun. Belli ki birşeyleri paylaşmak istemiyorlar. Biz onlarla Çevre Görevlisi yüzünden mesleğimizi paylaşmak zorunda kaldık. Bi zahmet onlarda bi analizi paylaşsınlar.
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...