Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Lisans iptali?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Evrem Yeşil tarafından paylaşıldı.

 1. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  merhaba,
  birşey danışacaktım ben.
  2 firma var. biri merkez biri şube olarak geçiyor. ikisininde çevre lisansı var.
  merkez olanın herhangi bir nedenden dolayı lisansı iptal oluyor. bu şubeyi etkiler mi?
  şubenin lisansı iptal olur mu?
   
 2. Firmalar farklı olduğu için etkilemez diye düşünüyorum. Çünkü adresleri farklı. diğer firmayı etkilemez. Yine il çevreden bir görüş alın.
   
 3. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  Birbirlerinden ayrı ayrı olarak izinleri var ise etkilemez.
   
  Emre Efe ve Evrem Yeşil bunu beğendi.
 4. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  tesekkur ederım
  ekı yonetmelıkte bu yazmıyor değil mi? okuyorumda bulamadım bu tarz bır ıbare
   
 5. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  firmalarınız ticari anlamda birbirine bağlı olabilir, ancak adres bilgileri ve lisans belgeleri farklı olduğundan dolayı etkilenmez.
  Ancak aynı faaliyeti gösteriyorlar ise ve diğer firmadada aynı şekilde bir uygunsuz durum tespit edilebilir ve orasıda ayrıca iptal olabilir. yani diğer firmanıza denetiminiz olabilir süpriz şekilde, tesisinizi hazırlayın derim.
   
  Evrem Yeşil bunu beğendi.
 6. Yönetmelikte şöyle bir ibare var. Eğer aynı tesiste başka bir işlem yapılacaksa bu lisansa eklenir ve münferit olarak değerlendirilir ve bu tesisler entegre tesis olarak geçiyor.
   
 7. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  anladım. bşrde şube ve merkezlere atık ambalaj için kodlar ayrı ayrı verilir değil mi? bir olarak verilmez.doğru mudur?:)
   
 8. Eğer aynı malzemeleri alıyorsanız bir de verilebilir. Mesela plastik çapak alıyorsunuz hem şubeye hem de merkeze 12 01 05 atık kodu verilir. Şu da var mesela merkez firmaya jilatin alıyorsunuz şubeye almıyorsunuz. O zaman jilatin aldığınız merkez firmaya 15 01 02 atık kodu verilir ve sizde alırsınız.
   
 9. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  yok o değil:) atık ambalaj kullanıcı kodu ve şifresi varya beyan verilmesi için. bakanlığa. onu sormuştum:) teşekkür ederim yınede aydınlandım bugun valla:)
   
 10. Tabi ayrı verirler. Çünkü farklı lisans aldınız ve bunların vergi dairesi veya numarası farklıdır. O yüzden ayrı kullanıcı kodu ve şifre alırsınız.:) Birşey değil her zaman yardımcı oluruz.
   
 11. Emine Erdem

  Emine Erdem CMNet Üyesi

  vergi numarası aynı olsa bile farklı şubeler olduğundan dolayı ayrı ayrı kullanıcı adı ve şifre verilir.
   
 12. Hasan Uzatıcı

  Hasan Uzatıcı CMNet Üyesi

  Arkadaşlar atık ambalaj sisteminde 1 vergi numarasına 1 kullanıcı adı şifre veriliyor. Şubenin vergi numarası merkezle ayını olduğundan, Ek-5 piyasaya süren bildirimi tüm şubelerin bilgileri merkez tarafından toplu olarak giriliyor. Tahminim geri kazanımda da böyle olabilir.
   
 13. Evrem Yeşil

  Evrem Yeşil CMNet Üyesi

  Aynen bunu demek istedi. şube ve merkezin vergi noları aynı. yalnız ek 5 piyasaya surenler için. lisanslı toplama ayırma tesıslerı ıcınde mı gecerlı? tek kullanıcı kodu ve şifre?
   
 14. ambalaj atığı için farklı ise bunun içinde farklı olmalıdır.