• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Lisans iptali?

Evrem Yeşil

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AMBALAJ
merhaba,
birşey danışacaktım ben.
2 firma var. biri merkez biri şube olarak geçiyor. ikisininde çevre lisansı var.
merkez olanın herhangi bir nedenden dolayı lisansı iptal oluyor. bu şubeyi etkiler mi?
şubenin lisansı iptal olur mu?

@Evrem Yeşil
Firmalar farklı olduğu için etkilemez diye düşünüyorum. Çünkü adresleri farklı. diğer firmayı etkilemez. Yine il çevreden bir görüş alın.

@Emine Erdem
tesekkur ederım
ekı yonetmelıkte bu yazmıyor değil mi? okuyorumda bulamadım bu tarz bır ıbare

firmalarınız ticari anlamda birbirine bağlı olabilir, ancak adres bilgileri ve lisans belgeleri farklı olduğundan dolayı etkilenmez.
Ancak aynı faaliyeti gösteriyorlar ise ve diğer firmadada aynı şekilde bir uygunsuz durum tespit edilebilir ve orasıda ayrıca iptal olabilir. yani diğer firmanıza denetiminiz olabilir süpriz şekilde, tesisinizi hazırlayın derim.

@Evrem Yeşil
Yönetmelikte şöyle bir ibare var. Eğer aynı tesiste başka bir işlem yapılacaksa bu lisansa eklenir ve münferit olarak değerlendirilir ve bu tesisler entegre tesis olarak geçiyor.

anladım. bşrde şube ve merkezlere atık ambalaj için kodlar ayrı ayrı verilir değil mi? bir olarak verilmez.doğru mudur?:)

@Evrem Yeşil
Eğer aynı malzemeleri alıyorsanız bir de verilebilir. Mesela plastik çapak alıyorsunuz hem şubeye hem de merkeze 12 01 05 atık kodu verilir. Şu da var mesela merkez firmaya jilatin alıyorsunuz şubeye almıyorsunuz. O zaman jilatin aldığınız merkez firmaya 15 01 02 atık kodu verilir ve sizde alırsınız.

yok o değil:) atık ambalaj kullanıcı kodu ve şifresi varya beyan verilmesi için. bakanlığa. onu sormuştum:) teşekkür ederim yınede aydınlandım bugun valla:)

@Evrem Yeşil
Tabi ayrı verirler. Çünkü farklı lisans aldınız ve bunların vergi dairesi veya numarası farklıdır. O yüzden ayrı kullanıcı kodu ve şifre alırsınız.:) Birşey değil her zaman yardımcı oluruz.

Arkadaşlar atık ambalaj sisteminde 1 vergi numarasına 1 kullanıcı adı şifre veriliyor. Şubenin vergi numarası merkezle ayını olduğundan, Ek-5 piyasaya süren bildirimi tüm şubelerin bilgileri merkez tarafından toplu olarak giriliyor. Tahminim geri kazanımda da böyle olabilir.

@Hasan Uzatıcı
Aynen bunu demek istedi. şube ve merkezin vergi noları aynı. yalnız ek 5 piyasaya surenler için. lisanslı toplama ayırma tesıslerı ıcınde mı gecerlı? tek kullanıcı kodu ve şifre?