• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Lpg sorumlu müdür

Murat Bal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
bilkent
arkadaşlar merhaba;

endüstri mühendisiyim ve bende sorumlu müdür olarak çalışmak istiyorum. bir firmada tam zamanlı olarak çalışıyorum, aynı zamanda da sorumlu müdür olarak çalışabiliyor muyum? SSK işi nasıl oluyor? yardımınıza ihtiyacım var.

@Ramazan Eroğlu

oda ile ilk görüşmelerimde odanın söyledi; sonuçta bir yönetmelik yayınlanmıştır ve burada yazan hükümler geçerlidir. eğer çevre görevlisi olarak çalışacaksanızda lpg sorumlu müdürlük için yapmış olduğu sözleşmeyi de geçersiz kılmaktadır demişlerdi.

@Gülce Somaklar
sonuçta danışman firmalar fatura kestikleri zaman bir vergi ödeyecekler bundan dolayıda en azından vergi bedelini talep ederler. sonuçta diğer tarafta asgari ücrettende olsa ssk ödemesi yapıyordu, fatura olayına sıcak bakabilir onlarda çünkü vergi bedeli ssk ücretinden daha az olacaktır diye tahmin ediyorum.

@Yasemin Aslantürk
aynı konu üzerine dün bende odayı aradım ve odanın cevabı eğer çevre görevlisi olarak çalışmakta olduğunuz şirketin faaliyet konusunda sorumlu müdürlük ibaresi yer alıyor ise fatura kesilir. bu ibare yok ise daha sonrasında başınız ağrıyabilir dediler, herkesin bilgisine arkadaşlar.
odayı arayıp yine farklı cevaplar alanlar var ise paylaşmalarını rica ediyorum.

Dün çok aradım ama ulaşamadım. İki yıldır sertifikam yatıyor. bugün tekrar odayı arayıp detaylı bilgi almaya çalışacağım inşallah iyi bir şeyler çıkar.

@Emine Erdem
Konuştum LPG sorumlu müdürlüğü şirket yapamaz gerçek kişiler yapar dedi
Sadece sigortamı yatırmayacak şirket fatura kesecek bunda sakınca varmı dedim
Onu bizde bilmiyoruz bakanlığa yazıyla sorduk cevabını bekliyoruz dediler
Bunu üyelere mail atarmısınız dedim
Sayfamızda paylaşırız Takip edin dediler

peki arkadaşlar şimdi bizler 1 Ocak 2014'te nasıl bir yol izleyeceğiz. Bakanlığın dilekçeye 1 ay içerisinde cevap süresi var ve bu durum yorumlamak için kaosa onlarda girecekler. Hem çevre görevlisi olarak çalışıp hemde sorumlu müdürlük yapacak olan arkadaşlar nasıl bir yol izleyecekler paylaşmalarını rica ediyorum. Sözleşmeyi mi iptal edecekler yada kararlar çıkana kadar devam mı edecekler? yada danışmanlık firmasından faturamı kestirecekler?

@Sinan Bakır
Yönetmeliğin kaçıncı maddesi sigorta primiyle ilgili ? Ben bulamıyorum ve bulmam gerekiyor. Benim primimi hala 6 günlük yatırıyorlar çünkü. Yardımcı olabilir misiniz?

merhaba arkadaşlar
lpg sorumlu müdürlükle ilgili yazıları okudum almayı düşünüyorum fakat isg uzmanları ile aynı kontrolleri yaptığı belirtilmiş. yani isg belgesini lpg sorumlu müdür belgesi gibi kullanılabilir miyim? ayrıca işin tehlikeli olduğu ve kaza durumunda sorumlu müdüre ağır ceza olduğunu da okudum ne kadar doğru bu? bilgisi olanlar cevap verirse çok makbule geçecek.

İSG uzmanı olmak LPG Sorumlu müdürlük için yeterli değil. Ayrıca LPG SM eğitimi almak gerekiyor. Benim yaptığım bir iş değil ama takip ettiğim kadarıyla tehlikeli de değil. kontrol kayıt defterini düzenli tutup raporlarını sunduktan sonra sorumlu müdürü etkileyecek pek bir şey yok diye biliyorum. ayrıntılı bilgi için ÇMO merkezi arayıp LPG SM ile ilgili birime sorabilirsiniz.