• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Maden atıkları atık kodu

hilol kartal

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
okul
Arkadaşlar bir sorum olacak madenlerden çıkan maden pasa atıklarının kodu nedir?
01 01 02 mi? yoksa 01 04 13 mü? Madenlerde görev alan arkadaşlarımız hangi kodu kullanıyor?

01 01 02; ''Metalik olmayan maden kazılarından kaynaklanan atıklar'' kullanıyorum ben kalker ocağı ve ket de

Emre bey benim anladığım kadarıyla 01 04 13 kodu işletmeden yani bizim firmada mermer çıkarılıyor başka bir kısımda ise kesim işlemi gerçekleşitiriliyor.Sizin dediğiniz ocaktan çıkarılan mermer 01 01 02 kodlu atıklar galiba.
Bizim baktığımız maden ocağı ve işletme.Sizin düşünceniz nedir?

hilol kartalMerhaba mermer levha üretimi faaliyeti gerçekleştiren bir tesisimiz bulunmaktadır. Çıkan atıkları ne yapmakta olduğunuzu öğrenebilir miyim lütfen? Sadece CED bulunmakta olup başka bir basvuru yapamadık cunkı cıkan atıklar kendi bölgesinde bulunmaktadır. ama biz onları nereye ya da düzenli bi depolama yaptırmamız gerektiği konusunda kararsız kaldım

Benim baktığım ocak kalker ocağı ve çıkan pasaların atık kodunu ise 01 01 02 kodunda belirttim denetimlerimde de bir sıkıntı olmadı ancak mermer ocağı ve işleme tesislerinde olay biraz değişiyor mermer işleme tesislerinde bazı kimyasallar kullanıldığı (epoksi v.s.) için oluşacak atıklar tübitak mam raporlu bi analiz gerektirebilir. bu yüzden dolayı eğer kimyasal kullanıyorsanız böyle bir analiz yaptırmanız gerekebilir kullanmıyorsanız ise belirttiğiniz atık kodunda oluşturabilirsiniz tabi atık kodunu oluşturmadan önce bulunduğunuz il çevre ile de görüşmenizi tavsiye ederim.