• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Maden Atıkları Yönetmeliği

Hiv-Ron

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ABC
Hazır Beton Tesisleri için PTD içerisinde Atık Yönetim Planı istendi. Ben yönetmelikte bulamadım. Bilen arkadaşlar varsa aydınlatabilir mi bizi?

@Hiv-Ron

Kırma-eleme tesislerinde hazırlanıyor da, Hazır Beton Tesisleri için hiç istememişlerdi. Kırma-eleme için bir örnek var elimde, İl Müdürlüklerinin yayımladıkları PTD'den almıştım. Ekte görebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• MADEN ATIĞI YÖNETİM PLANI ÖRNEĞİ.pdf
    3.3 MB · Görüntüleme: 50
Yaptım gönderdim çok teşekkür ederim yine de. Ben hazır beton için isteniyor mu hiç denk gelen var mı diye sormuştum. Çünkü bana çok tuhaf geldi ve denk gelmedim hiç

@Hiv-Ron

çöktürme havuzlarının atıklarını da maden atığı olarak nitelendirdiği için istenmiş olabilir. eğer havuzlardan çıkan suyu geri dönüşümlü kullanıyorsanız üniversitelerin çevre mühendisliği bölümüne teknik uygunluk raporu hazırlatmanız gerekecek. raporda çökelen madde kurutularak yeniden üretimde kullanılıyor diye belirtirseniz(nihayetinde taş ve taş tozu, az miktarda beton) atığınız olmadığından maden atıkları yönetim planından muaf kalırsınız.

şayet deşarjınız varsa ya da teknik uygunluk raporu hazırlatmadan izin alabilecekseniz de maden atıkları yönetim planınızda bu şekilde baksedebilirsiniz. tabii ki verdiğiniz taahütlere firmanın uyuyor olması herkesin lehine olacaktır.