• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Maden işletme projelerinde çevre mühendisi imzası?

Belgin Babar

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar arkadaşlar bir maden işletme projesine çevre mühendisi olarak imza atan oldumu acaba ?

maden işleri genel müdürlüğüne işletme projesi verilirken çevre ile uyum planı bölümü için çevre mühendisi imzası gerekiyor. Ama bunun takibi ne kadar doğru yapılıyor bilmiyorum.

Cevap: maden işletme projelerinde çevre mühendisi imzası??

yalnız bir sorun var eğer o imzayı atıyorsanız ve başka bir firmada çalışıyorsanız bu bir sorun teşkil eder
mutlaka çalıştığınız firmanın yaptığı projeye imza atın
ayrıca maden yasal yönetmelikleri uçsuz bucaksızdır çok dikkatli olun

mehmet83 : ayrıca maden yasal yönetmelikleri uçsuz bucaksızdır çok dikkatli olun

zaten işletme projesi hazırlanırken ilgili bütün mevzuat ve yönetmeliklere dikkat ediyorsun aksi olamaz zaten.

Merhaba ben de madende çalışıyorum işletme projesine imza atıyorum bir de benden restorasyon haritalarıyla ilgili bilgi istendi ama bulamadım. Yardımcı olabilir misiniz? Şimdiden teşekkür ederim.

nasıl bir bilgi istendi acaba?

maden ocağında iş bittikten sonra çevre ile ilgili düzenlemelerin (ağaçlandırma, yeşillendirme...) işlemlerinin gösterildiği harita.

arkadaşlar merhaba bnm de elime böyle bir rapor geldi hazırlanmış halde. benden imza istiyorlar ama böyle bir şeyle ilk defa karşılaştım yönetmelikleri inceledim maden kanununda "Çevre ile uyum plan çizimi ve kesitleri" diye bir madde var bu konuda daha önce bir çalışma yapan var mı acaba?? yardımcı olursanız sevinirim..

öğrenmek istediğiniz tam olarak nedir?

işletme projesi hazırlanmasında: jeoloji,maden,çevre mühendisleri ve harita mühendisi veya teknikeri görev alır ve imzaları atarlar...

merhaba,
ben bir madencilik şirketinde çalışıyorum. çevre izinleri ile ilgili danışmanlık hizmeti aldığımız firmalar var. bizim işletme projelerimize imza atabilirler mi?