Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Madencilik faaliyetlerinde yillik üretim miktari aşimi

Konu, 'Soru ve Cevap' kısmında Zeynep Zülal tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
 1. Zeynep Zülal

  Zeynep Zülal CMNet Üyesi

  MADEN OCAĞI İŞLETMELERİNDE, ÇED' DE TAAHHÜT EDİLEN YILLIK ÜRETİM MİKTARININ AŞIMI SONUCU, BAKANLIK TARAFINDA NE TÜR YAPTIRIMLAR UYGULANIR? MADENİN CİNSİNE GÖRE VE AŞILAN MİKTARA GÖRE KRİTER VAR MIDIR?
   
 2. hatice kübra

  hatice kübra CMNet Üyesi

  Maden Ocağı işletmelerinde çed'de taahhüt edilen yıllık kapasitenin üzerine çıkıldığı tespit edilmesi durumunda öncelikle taahhüt eksikliğinden idari yaptırım sonrasında kapasite artışı ile yeni proje tanıtım dosyası/çed istenir. Alan taşmaları vb düzeltilmesi mümkün olan durumlarda 1 yılı geçmemek şartı ile düzeltmek için süre verilir ancak öncesinde yine idari yaptırım uygulanır.
   
 3. Zeynep Zülal

  Zeynep Zülal CMNet Üyesi

  Bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim. Peki idari yaptırım madenin cinsine göre yada kapasite aşımındaki miktara göre değişir mi? yaptırım olarak sadece para cezası mı ödenir yoksa işletme izninde durdurmada söz konusu olur mu?
   
 4. hatice kübra

  hatice kübra CMNet Üyesi

  İdari yaptırım direk Çevre Kanunu kapsamında taahhüt ihlali için belirtilen güncel miktar olur. Cinsi ve aşım miktarına göre değişiklik göstermez. Ancak MİGEM kanadında da beyanlarda kapasite olarak uyuşmazlıklar (bedellerin ödenip ödenmediği kontrol edilmesinde işletme için fayda var ) olup olmadı kontrol ettirirseniz iyi olur.Çevre ve Şehircilik idari yaptırımı ayrı MİGEM'in yaptırımı (MİGEM proje ile uyuşup uyuşmadığını Çevreye sorar Çevre işletmeye uygulamış olduğu yaptırımını ve sonrasındaki işletmenin alacağı önlemi MİGEME yazar, MİGEM bedellerin yatırılıp yatırılmadığına bakar ona göre bir yaptırım uygular) ayrı olur. Kapasite aşımı nedeni ile ruhsat alanında alınmış olan işletme izni iptali ile ilgili bir durumla karşılaşmazsınız.
   
 5. Zeynep Zülal

  Zeynep Zülal CMNet Üyesi

  PEKİ İDARİ YAPTIRIM SÜRECİNDE , İŞLETME FAALİYETE DEVAM EDEBİLİR Mİ ?
   
 6. hatice kübra

  hatice kübra CMNet Üyesi

  Faaliyetine devam eder ve bir an evvel kapasite artışından başvuru yapması gerekir. Bence İl Müdürlüğünüz ile gidip öncesinde görüşün. Kişilere göre kararlar değişiklik gösterebiliyor.
   
 7. Zeynep Zülal

  Zeynep Zülal CMNet Üyesi

  tekrar çok teşekkür ederim.:) çevre ve maden kanununa baktım fakat tam olarak cevap bulamamıştım.
   
  hatice kübra bunu beğendi.
 8. hatice kübra

  hatice kübra CMNet Üyesi

  Umarım yardımcı olmuşumdur.
   
  Zeynep Zülal bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları