• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Marmara bölgesinin en iyi il çevresini seçiyoruz.

Marmara bölgesinin en iyi il çevresini seçiyoruz.

• İSTANBUL

Oy: 6 18.8%
  • KOCAELİ

Oy: 3 9.4%
  • SAKARYA

Oy: 2 6.3%
  • BİLECİK

• BURSA

Oy: 7 21.9%
  • EDİRNE

• TEKİRDAĞ

Oy: 9 28.1%
  • KIRKLARELİ

Oy: 0 0.0%
  • BALIKESİR

Oy: 1 3.1%
  • YALOVA

• ÇANAKKALE

Oy: 3 9.4%

• Kullanılan toplam oy
    32
  • Anket kapatılmış .

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAKİNE İHTİSAS OSB
bağlı bulunduğunuz il çevreyi oylamanız istenmektedir.

çanakkale unutulmuş ama iyi ki de unutulmuş.

bi de, bilecik diye bir yer hakikaten var mı yav? hem de marmarada? hiç dikkat etmemişim.

YOK bu kadar izin verildi. şimdiden Çanakkale için özür dilerim.

bence çanakkale il çevre gayet iyi işliyor. ben bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yaşamadım açıkcası :)

Çanakkalede benden olsun. Cevap ekleme limitini arttırdım. Unutulan başka iller var ise ekleyebilirsiniz.

Tekirdağ Çevre İl Müd. Ergene havzası çalışmaları kapsamında baya kapsamlı denetimler yapıyor. Seminer verme konusunda da çok hızlı çalışıyorlar kesilen çevre cezalarında ise İzmir 1.sırada yer alırken Tekirdağ 2. sırada.

@CMNet Okuru
bende özel sektörde çalışmış ve izmir, manisa, muğla, aydın il müdürlüklerini görmüş hatta çoğuylada gidegele tabiri caizse kanka olmuş biri olarak söylüyrum çanakkale onlara göre çok çok iyi durumda;)

@Adem Taş

benim yaşadığım sorun biraz şundan galiba. istanbulda çalışan ve birden fazla ilde sürekli uzaktan evrak takibi yapan biri için zorlayıcı oluyorlar. tanıtım dosyası yolluyorsunuz mesela, akıbetini sormak için arayıp 1 hafta boyunca ilgili birini arıyorsunuz. ortaokullara çevre bilinci kampanyası eğitimi varmış. ya da öçk ile ilgili sempozyumdaymışlar. nihayet ulaşıldığında, dosyaların henüz evrak kayıttan çıkmadığını öğrenince, kafadan 2 haftalık gecikme falan derken.. iyi hatıralarım yok.

tabii bunlar çalışanlarla ilgili şikayetler değil. öyle anlaşılsın istemem. sorun yapısal. bir de 2 sene geçti bunların üzerinden, düzelmeler muhakkak vardır.

oo sen çok eski zamandan birleşmenin olduğu zamandan bahsediyorsun şimdi öle birşeyin olacağını pek sanmıyorum

Tekirdağ İl Çevre seneler öncesinde yapılan yolsuzluklar sonrası temizlikten sonra çok iyi çalışmaya başladı. Orada çalıştığım süre boyunca hem bilgili kişi, hem yardım edilmesi, sık düzenlenen eğitimler hem de sıkı denetimler yaparak takdirimi kazanmışlardır.

Kocaeli de sanayi şehri olmasına karşın iyi oy alamamış maalesef..

Bırakın marmarayı bence türkiyenin en iyi ve en çalışkan il çevre müdürülüğü Kocaeli. Az bir personelle türkiye ekonomisinin %40 nı barındıran bir sanayi şehrini ellerinden geldiğince iyi denetliyor ve yönetiyorlar.

@Mahmut Cimşit
Bağlı bulunduğumuz İl Çevre'den daha iyi olduğunu düşündüğümüz İl Çevre'yi oylayamaz mıyız? Eğer öyleyse hangi İl Çevre'ye bağlısınız diye bir anket olsa daha doğru olmazmıydı?

İyice kafam karıştı. :kötü:

@Göksel Kurtuluş
@Göksel Kurtuluş Bey,
forumda üye olanların ve kullananların çoğunluğunun danışman firmada çalışanlardan oluştuğunu ve çevre mühendisi olarak fazla iş değiştirdiğimizi düşündüğümden böyle bir anket yapma gereksinimi doğdu içimde.

ben şahsen 3 yıllık danışmanlık hayatımda İstanbul, Kocaeli, Tekirdağ, Sakarya, Düzce, Bilecik, Aydın, Kastamonu, Burdur, Tokat gibi farklı il çevreler ile tanışma fırsatım oldu. benim gibi veya daha farklı durumda olan bir sürü arkadaş olduğu kanaatindeyim.