• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Matematik ödev

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Talha Akarcay

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Proses Su Teknolojileri
Merhabalar arkadaşlar. Covid-19 nedeniyle üniversiteler uzaktan eğitim yapıyor biliyorsunuz. Son dersim kaldı matematik oda. Yapmayı denedim ancak yapamadım. 10 tane sorum var yardımcı olabilecek birisi var mı ?

Merhaba arkadaşım,

Yapamadığın bir iki soru varsa yardımcı olmayı isteyen çok insan var burada ancak 10 sorunun 10uda yaptırmak biraz armut piş ağzıma düş demektir. Eğer gerçekten10 sorunun 10u yapılamıyorsa o dersin kalması zaten en makbul olan çözümdür...

Armut piş ağzıma düş yapacak olsam parasını verir çözdürürüm . 10’unu da yapar mısınız gibi bir şey var mı konu içeriğim de ?
[automerge]1586947874[/automerge]
Çözüp bana atar mısınız gibi bir şey rica etmemişim kimseden. Online olarak çözmeme yardımcı olabilecek birisini arıyorum.
Dikkat ederseniz eğer “ çözmeme yardımcı olabilecek birisi var mı?” Demişim

Sizde haklısınız, gözle görülüyor çözemediğiniz soruları worde geçirip, emek verdiğinizi göstermişsiniz. Soru kağıdını olduğu gibi burada paylaşıyorlar, hocasının adı, okulu vb. bilgiler görünüyor. Bu şahıslara bu yorum daha uygun olacaktı sanırım ;)

Arkadaşım mail olarak gönderildiği için bunu direk hoca attı. ben kendim 6 tane çözdüm ancak doğruluğundan emin olmadığımdan yardım istedim. Açık açık okulum hocam gözükecek şekilde paylaşıyorum çünkü yardım beklediğimden dolayı. Sizin muhalefet olmanızı anlayamıyorum.
[automerge]1586950519[/automerge]
istersen göstereyim güzel kardeşim. Şu zamanda depresyona mı girdiniz kardeşim muhalefet olmak için mi bu gruptasınız ? yardımcı olmayacaksan eğer açmış olduğum konudan güzelce çıkış yapabilirsin.
[automerge]1586950555[/automerge]
keşke senin gibi olabilse insanlar. Esprin için teşekkür ediyorum :D

@Orhan Eskicioğlu kardeşim öncelikle saygısızlığını görmezden geliyorum. Benim kabahatim yok ancak sizin anlama probleminiz mi var ? Okuduğunuzu anlamadığınızı gördüğümden size açıklama getiriyorum
"Çözmeme yardımcı olabilecek birisi var mı ?" demişim ve bu cümle bana çöz ve çözümleri at demek değil. Bunu anlayabilecek kapasitede olduğunu düşünüyorum. İnsan gibi çözmem de yardımcı olmanızı istemişim olmayacaksan konumdan güzelce çıkış yap. Allah'a şükür ben de işimde gücümdeyim. yardımcı olmayacaksan eğer lütfen edebinle güzelce çık ve git.

Cevabı özelden atmam gerekecek :d

@Talhakarcay Benim birşeye muhalefet olduğum yok. Emin olduğum birşey var ki oda senin, insanları aptal yerine koyman. Beni tanıyan tanıyor kendimi size ispatlama gibi bir çabam yok. Bence burdan sonrasını hocanız ile çözün. Size daha iyi anlatması gerekebilir. Burası ücretli öğretmenlik, soru çözme platformu değil, gerçekten bilgiye ihtiyacı olanların yardımlaşma platformu. Yardıma ihtiyacınız yok sizin. Bizde 2 üniversite bitirdik ama hiçbir zaman bu kadar tutumsuz tavır sergilemedik, böyle bir tavırla emek vermeden soruların tamamını kopyala yapıştır ile insanlardan yardım istemedik. Kimsenin depresyona girdiği yok, çok şükür sizin dışınızda herkes işinde gücünde çalışıyor. Havadan yardım beklemiyor. Sizle tartışmaya daha fazla girmeyeceğim. Son mesajım bu. Umarım dersi hakkıyla verirsiniz ve hak eden bir meslektaşım olursunuz.
[automerge]1586951620[/automerge]

@Orhan Eskicioğlu Güzel temennileriniz için teşekkür ediyorum. Ancak sizin anlayamadığınız konu kopyala yapıştır yapmak yerine Online çözüm için yardım istediğimdi. ve buranın yardım platformu olduğunu bildiğim için yardım istedim ancak sizin ve diğer arkadaşın bu kötü tutumlarından dolayı bir kez daha düşene tekme meselesini hatırlamış oldum. Sizleri aptal yerine koyacak olsam sorulara saçma sapan çözümler uydurup doğru mu diye sorup oradan çözmenizi istemem olurdu. Sizden birlikte çözmek için yardım istedim. Ve gerçekten tebrikler çok güzel bir muhalefetsiniz.

@Esra G.Ö. Gerçekten beni anlayabilecek birisi olduğuna sevindim. Yapamadığım için yardım istiyorum
@Serhat Mehmet Kar beyfendi şöyle bir ayrıntı var üslubümda bir şey yok. yardım isterdiğimi belirttim ve bana "hazırcı, armut piş ağzıma düş" gibi ithamlarda bulunulunca üslübum sertleşebiliyor. Hepimiz insanız yardımcı olamayacaksanız eğer bunu belirtmeniz veyahut konuya hiç yorum yapmadan çıkmanız yeterli olabilirdi lafım birisine kasti olarak söylenmiş bir şey değildir bunu da belirteyim sonra üslup meselesine geri dönmeyelim

TalhakarcayÖncelikle merhaba, yorum yapan arkadaşları tanıyorum ve hiçbirisi art niyetli değil. Ben sorularla uğraştım ve çözdüm. Biraz uzun zaman aldı ama dikkatlice bakarsan sende çözersin. Bazı sorularda çarpanlara ayırma kuralı ile gidersen her iki tarafı eşitlersin ve soruyu çözmen kolaylaşır. İntegral sorularında amaç basite indirgenerek türev dönüşümünü sağlamaktır. 3. Soru çarpanlarına ayrılarak çözülür. Senin daha zamanın varmış. Sen hepsiyle tekrardan uğraş. Matematik her alanda insana lazım. 28 nisana kadar zamanın varmış. Dediğim gibi tekrar uğraş takıldığın nokta olursa yardımcı oluruz. ??

Elbette ki art niyetli değillerdir ancak yardım talebine de böyle karşılık verilmesi garip oldu. Madem çözdünüz ben size çözdüklerimden atsam doğruluğundan emin olmak için uygun mudur acaba ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...