• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mayıs 2012 Çevre Görevlisi Sınavı Başvurusu Hk.

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Mayıs 2012 sınavına girdiniz ve kazandınız yapmanız gereken işlemler şunlardır;

1-) Başvurusunu e-izin portalınızda da yapmalısınız, (sınavda başarılı olsanız da bu kaydın e-izin portalı üzerinden işlem görebilmesi için sınav başvurusu yapmalısınız.)

2-) Bilgilerinizi kontrol edin kişi bilgilerinizde kimlik bilgilerini eksiksiz doldurun ve eğitim bilgileri sayfasında diplomanızı dijital imzanız ile e-izin portalına ekleyin.

3-) Başvuru/Takip menüsünden Sınav Başvurusunu tıklamak, açılan sayfada lütfen seçiniz kısmında "Mayıs 2012" sınavını seçin ve başvuru butonunu tıklayın, başvuru durumu beklemede görülecek. Yani artık başvurunuz bakanlık yetkilerine ulaşmış olacak, bakanlık yetkileri tarafından sınav sonuç bilgilerinizin girişinin yapılmasını bekleyin.

4-) Portal üzerinden yetkilerin yoğunluğuna göre sınav sonuçlarınızın girişi yapılacaktır. Girişleri portalınızda girildiğini gördüğünüz an Başvuru/Takip menüsünden "Belge Başvurusu" nu tıklayın ve lütfen seçiniz kısmında bu defa "Çevre Görevlisi" belgesini seçin, 270 TL lik dekont ve vesikalık resminizi dijital imzanız ile sisteme ekleyin ve başvur butonunu tıklayın, başvur durumu "Değerlendirmede" görülüyorsa başvurunuzu bakanlığa göndermişsiniz demektir. Artık yapmanız gereken bakanlık yetkilerinin kaydınızı kontrol edip onay verdikten sonra e-izin portalınıza "Çevre Görevlisi Belgesini" eklemelerini beklemek olacaktır. Kabul edildi onayı alındıktan sonra belgenizi "Belge" butonunu tıklayarak görebilirsiniz.

İyi Günler Dilerim.

Sedat Bey yanlış anlamayın sizinle ilgisi yok, şu çevre görevlisi olayına acayip kılım. Çevre Mühendisi olarak iş alanımız o kadar geniş ki yetişemiyoruz, onun için Çevre Görevliliği diye bir şey ortaya çıkarıldı.

@Murat Akyüz
Murat Bey
Bu siteye üye olup burdan birşeyler öğrenmeye çalışan Çevre Mühendisi olmayan Çevre Görevlileri var onlara ne demeli. ( Tabiki burada Sedat Beyi tenzih ediyor hatta bu yardımsever tavırlarından ötürü kendisini aşırı takdir ediyorum Kendisi umarım beni de yanlış anlamayacaktır :) )

@Tolga GÜL
Verilen bir fırsat varsa elbette değerlendirmek hakkınız :) Benim size lafım yok bu hakkı size tanıyanlara lafım ...

@Murat Akyüz
Yok zaten bende Çevre Mühendisiyim Murat Bey o konuda sıkıntı yok. Evet birilerine fırsat tanınmış onlara tanınan fırsat ile bizden birşeyler alınmışsa daha doğrusu imkanlarımız kısıtlanmışsa biz bu fırsat tanınanlara yardım etmeli miyiz?

Valla arkadaşlar ben mesleğimizin başka meslek gruplarına pazarlandığını düşünüyorum, 4-5 yıl kafa patlatıp emek verip aldığım hak bir sınavla başka meslek gruplarına da sağlıyorlar, Bu adaletsizliktir..!! O zaman bu durumu bütün meslek grupları içinde yapsınlar.. Bakalım kaç meslek odası müsade edecek :)

@Tolga GÜL
Ben kendi adıma elimden geldiğince dilekçelerime dahi ismimin altına sadece Çevre Mühendisi yazıyorum, Çevre Görevlisi ibaresini hiçbir yerde kullanmamaya çalışıyorum. Çevre Mühendisi arkadaşlara her türlü elimden gelen yardımı yapıyorum, ancak özel bir durum yoksa başka bir meslekten Çevre Görevlilerine yardım etmeyi tercih etmiyorum.

Yönetmeliğin çıkış tarihlerine bakarsanız insanların bu durumu kabullenmesi için gereken sürenin aşıldığını göreceksiniz. Bu saatten sonra yapacağınız itirazların çok etki edeceği kanaatinde değilim. Böyle bir itiraz çalışması yapsanız destek olacakların sayısı oldukça azaldı tahminimce. Artık yapılacak itirazlar sadece yönetmeliği iyileştirmek yönünde olabilir.

fatih bey haklısınız ama yinede belki umut yani gerçekten artıkbütün çevre mühendisi yerine çevre görevlisi dicekler belki bu engellenir. örneğin toplama ayırma tesisinde çevre mühendisi iken çevre görevlisine çevrilmiş sanırım 2011 deydi yani böyle böyle değişiyor her sene gelişmesi yerine farkında olunmadan ölüyor yani