Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mayıs 2012 Çevre Görevlisi Sınavı Başvurusu Hk.

Konu, 'ARŞİV' kısmında Sedat Azizoğlu tarafından paylaşıldı.

 1. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Mayıs 2012 sınavına girdiniz ve kazandınız yapmanız gereken işlemler şunlardır;

  1-) Başvurusunu e-izin portalınızda da yapmalısınız, (sınavda başarılı olsanız da bu kaydın e-izin portalı üzerinden işlem görebilmesi için sınav başvurusu yapmalısınız.)

  2-) Bilgilerinizi kontrol edin kişi bilgilerinizde kimlik bilgilerini eksiksiz doldurun ve eğitim bilgileri sayfasında diplomanızı dijital imzanız ile e-izin portalına ekleyin.

  3-) Başvuru/Takip menüsünden Sınav Başvurusunu tıklamak, açılan sayfada lütfen seçiniz kısmında "Mayıs 2012" sınavını seçin ve başvuru butonunu tıklayın, başvuru durumu beklemede görülecek. Yani artık başvurunuz bakanlık yetkilerine ulaşmış olacak, bakanlık yetkileri tarafından sınav sonuç bilgilerinizin girişinin yapılmasını bekleyin.

  4-) Portal üzerinden yetkilerin yoğunluğuna göre sınav sonuçlarınızın girişi yapılacaktır. Girişleri portalınızda girildiğini gördüğünüz an Başvuru/Takip menüsünden "Belge Başvurusu" nu tıklayın ve lütfen seçiniz kısmında bu defa "Çevre Görevlisi" belgesini seçin, 270 TL lik dekont ve vesikalık resminizi dijital imzanız ile sisteme ekleyin ve başvur butonunu tıklayın, başvur durumu "Değerlendirmede" görülüyorsa başvurunuzu bakanlığa göndermişsiniz demektir. Artık yapmanız gereken bakanlık yetkilerinin kaydınızı kontrol edip onay verdikten sonra e-izin portalınıza "Çevre Görevlisi Belgesini" eklemelerini beklemek olacaktır. Kabul edildi onayı alındıktan sonra belgenizi "Belge" butonunu tıklayarak görebilirsiniz.


  İyi Günler Dilerim.
   
 2. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Sedat Bey yanlış anlamayın sizinle ilgisi yok, şu çevre görevlisi olayına acayip kılım. Çevre Mühendisi olarak iş alanımız o kadar geniş ki yetişemiyoruz, onun için Çevre Görevliliği diye bir şey ortaya çıkarıldı.
   
  Sedat Azizoğlu bunu beğendi.
 3. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Doğru söze ne denir :)
   
  Tuğba Coşkun ve Murat Akyüz bunu beğendi.
 4. Tolga Gül

  Tolga Gül CMNet Üyesi

  Murat Bey
  Bu siteye üye olup burdan birşeyler öğrenmeye çalışan Çevre Mühendisi olmayan Çevre Görevlileri var onlara ne demeli. ( Tabiki burada Sedat Beyi tenzih ediyor hatta bu yardımsever tavırlarından ötürü kendisini aşırı takdir ediyorum Kendisi umarım beni de yanlış anlamayacaktır :) )
   
  Sedat Azizoğlu bunu beğendi.
 5. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Verilen bir fırsat varsa elbette değerlendirmek hakkınız :) Benim size lafım yok bu hakkı size tanıyanlara lafım ...
   
 6. Tolga Gül

  Tolga Gül CMNet Üyesi

  Yok zaten bende Çevre Mühendisiyim Murat Bey o konuda sıkıntı yok. Evet birilerine fırsat tanınmış onlara tanınan fırsat ile bizden birşeyler alınmışsa daha doğrusu imkanlarımız kısıtlanmışsa biz bu fırsat tanınanlara yardım etmeli miyiz?
   
 7. Alpaslan Yenici

  Alpaslan Yenici CMNet Üyesi

  Valla arkadaşlar ben mesleğimizin başka meslek gruplarına pazarlandığını düşünüyorum, 4-5 yıl kafa patlatıp emek verip aldığım hak bir sınavla başka meslek gruplarına da sağlıyorlar, Bu adaletsizliktir..!! O zaman bu durumu bütün meslek grupları içinde yapsınlar.. Bakalım kaç meslek odası müsade edecek :)
   
  Tuğba Coşkun ve Sedat Azizoğlu bunu beğendi.
 8. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Ben kendi adıma elimden geldiğince dilekçelerime dahi ismimin altına sadece Çevre Mühendisi yazıyorum, Çevre Görevlisi ibaresini hiçbir yerde kullanmamaya çalışıyorum. Çevre Mühendisi arkadaşlara her türlü elimden gelen yardımı yapıyorum, ancak özel bir durum yoksa başka bir meslekten Çevre Görevlilerine yardım etmeyi tercih etmiyorum.
   
  Tuğba Coşkun ve Meltem OSMANOĞLU bunu beğendi.
 9. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  bu konuyla ilgili gerçekten bir şeyler yapmaya başlamamız gerektiğine inanıyorum. yapalım artık birşeyler hadi...!
   
 10. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Yönetmeliğin çıkış tarihlerine bakarsanız insanların bu durumu kabullenmesi için gereken sürenin aşıldığını göreceksiniz. Bu saatten sonra yapacağınız itirazların çok etki edeceği kanaatinde değilim. Böyle bir itiraz çalışması yapsanız destek olacakların sayısı oldukça azaldı tahminimce. Artık yapılacak itirazlar sadece yönetmeliği iyileştirmek yönünde olabilir.
   
  Tuğba Coşkun bunu beğendi.
 11. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  fatih bey haklısınız ama yinede belki umut yani gerçekten artıkbütün çevre mühendisi yerine çevre görevlisi dicekler belki bu engellenir. örneğin toplama ayırma tesisinde çevre mühendisi iken çevre görevlisine çevrilmiş sanırım 2011 deydi yani böyle böyle değişiyor her sene gelişmesi yerine farkında olunmadan ölüyor yani
   
 12. Murat Akyüz

  Murat Akyüz CMNet Üyesi

  Evet Ambalaj Yönetmeliğinin hiçbir satırında Mühendis kelimesi geçmiyor.
   
 13. Meltem OSMANOĞLU

  Meltem OSMANOĞLU CMNet Üyesi

  toplama ayırma tesisi kriterlerine bakarsanız eskiden öyleydi tam zamanlı çevre mühendisi yazıyordu
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...