• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

mazgallara bağlı yağ tutucu

dilek kaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dönüşüm
Tesisten kaynaklı yağların alıcı ortama verilmeden mazgal etrafına yağ tutucu yaptırmak mümkün olurmu?Bilgisi olan paylaşabilir mi?

prosesinize özel yağ tutucular imal edebilecek bir firma ile bunu kolayca halledebilirsiniz. debi değişimleri ve atıksu girişi için tesisat bilgileri vermeniz yeterli olacaktır. eğer ilgilenirseniz bu konu üzerine imalat yapan bir firmada çalışıyorum. iletişim bilgilerimi verebilirim.

yağ tutucu arıtma çıkışına değil girişine yapılır, buda zaten arıtma verimide dahil ekipmanların verimliliğini arttıracaktır.

yağ tutucu yapılmalıdır.otel restaurant kısacası yemek çıkarılan yerlerde denetlemeler yaptım.yağ tutucusu bulundurmayan işletmelere cezai işlem uygulanmıştır.
ayrıca yağ tutucu yüzeyinde bulunan yağları alan ve yağ tutucunuzu temizleyen bitkisel atık yağ firmaları var.anlaşma durumunda (1 yıllık)ücretsiz alım yapıyorlar.
Kanalizasyon Sistemleri Tam Arıtma ile Sonuçlanan Atıksu Altyapı Tesislerinde Yağ ve Gres parametrelerinin sınır değeri 250 mg/lt olmalıdır.Kanalizasyon Sistemleri Derin Deniz Deşarjı İle Sonuçlanan Atıksu Altyapı Tesislerinde Yağ ve Gres parametrelerinin sınır değeri 50 mg/lt olmalıdır.
önemle dikkatinize...

Bahsettiğim hurda tesisi.Hurda atıklardan gelen yağların yağmur sularıyla beraber sisteme vermeden mazgalda yağ tutucu koyup yağını almak için sordum.Bilgisi olan yine paylaşırsa sevinirim.