Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mazot Taşınması Depolanması Hakkında?

Konu, 'ARŞİV' kısmında Fatih Özcan tarafından paylaşıldı.

 1. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Arkadaşlar mazotun ve benzinin nasıl taşınacağı ve depolama şartları hakkında elinde döküman, talimat yada prosedür olan var ise yardımcı olursa memnun olurum... Ayrıca var ise mazot ve benzinin tehlikeleri..
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  TS 12820:2006+T1:2007 dahil

  Arkadaşlar biraz daha ataştırınca Türk Standartları Enstitüsünün standardı olduğunu gördüm. Standart her yerde dağıtıldığı için burdan yayınlamakta sakınca görmüyorum. Akaryakıt İstasyonları - Emniyet Gereklikleri TS 12820:2006+T1:2007 dahil standart ektedir.
   

  Ekli Dosyalar:

 3. Turan Elieyioğlu

  Turan Elieyioğlu CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,

  Biz fabrika bünyesinde yer altı tankı yapmayı ve buradan yakıt ikmali yapmayı planlıyoruz bu konu ile ilgili isg ve çevre mevzuzatları gereğince yapılması gerekenler hakında bilgisi olan arkadaşların görüşlerini bekliyorum Nasıl bir yol izleyip nereden başlamak gerekiyor acaba?
   
 4. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  yakıt olarak LNG mi Benzin, nafta, motorin, fuel-oil ve benzeri akaryakıtlar mı kullanacaksınız
   
 5. Turan Elieyioğlu

  Turan Elieyioğlu CMNet Üyesi

  mazot ve benzin kullanılacak ve toprak altı depo yapılması planlanıyor...
   
 6. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Çevre açısından, 1.000 ton üzeri bir kapasitesi varsa ek-2 listesinde yer alıyor. bu yüzden çevre iznine tabi diye biliyorum.
   
 7. Turan Elieyioğlu

  Turan Elieyioğlu CMNet Üyesi

  peki altında olduğu zaman ne yapmak gerekiyor...Bu aylık değilmi...
   
 8. Burak Dumlu

  Burak Dumlu CMNet Üyesi

  Aylık günlük değil tank kapasitesi bu. Bu değerin altındaysa muhaftır. Başvuruda bulunup muhafitet almanız yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Yinede Çevre İl Müdürlüğüyle görüşmenizde fayda var.
   
 9. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi


  Biz bir firmamda yaptık,büyükşehir belediyesine başvuruyorsunuz,ticari amaçlı olmadığını kendi araçlarınıza yakıt ikmali yapacağınızı belirtirseniz diğer benzin istasyonlarına uygulanan bazı yasal prosedürden muaf oluyorsunuz.ÇED gerekli değildir,itfaiye den rapor, planı vb. birsürü evrak isteniyor.Başvurduğunuzda neler olduğunu görebilirsiniz.
   
 10. tuba-ak

  tuba-ak CMNet Üyesi

  Yerüstü 3 tonluk mazot tankı sadece araçlara yakıt ikmali için kullanılıyorsa Çevre ve İSG açısından bir bildirim veya izin alınması gerekiyor mu?
   
 11. Nur G.

  Nur G. CMNet Üyesi

  Aynı durum bizim firmamızda da mevcut. Yerüstü 1 Tonluk mazot tankımız var ve sadece forkliftlerimize yakıt ikmali yapıyoruz.Bununla ilgili olarak çevre izni vb. konuları kapsayan durumlarda izin alınması gerekli midir?

  NOT: Mazot tankımızdan önce "ÇED gerekli değildir" ve "Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakk. Yönetmeliğe" göre kapsam dışı yazımız alınmış. Fakat alınan ilgili yazılardan sonra mazot tankı faaliyete geçirilmiştir.

  Lütfen konu hakkında yardımlarınızı bekliyorum.
  Teşekkürler.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...