• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mermer ocaklarında çed süreci hakkında

Y. Çaşut

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Maden
Merhablar,
Mermer firmasında işe yeni girdim. Bir ocakları için ÇED Kapsam Dışı yazısı almamı istiyorlar. Üretim kapasitesi yıllık 5.000 m3altında. Ne yapmalıyım?

okuyorum. kapsam dışı ile ilgili bir tek :
Kapsam dışı projeler
GEÇİCİ MADDE 2 – (1) Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliğinin ilk yayım tarihi olan 7/2/1993 tarihinden önce üretime ve/veya işletmeye başladığı belgelenen projeler Çevresel Etki Değerlendirmesi kapsamı dışındadır.
Kanuni kapsam dışı projeler
GEÇİCİ MADDE 3 – (1) 23/6/1997 tarihinden önce kamu yatırım programına alınmış olup, 29/5/2013 tarihi itibariyle üretim veya işletmeye başlamış olan projeler ile bunların gerçekleştirilmesi için zorunlu olan yapı ve tesisler Çevresel Etki Değerlendirmesi kapsamı dışındadır.

maddeler var.Tesis yeni yapılacak.Bundan sonraki süreci anlayamadım.Bu konuda yardım istemiştim.

il müdürlüğe yazı yazın üretim kapasitemiz yıllık şudur buna binaen çed görüşünün tarafınızca verilmesini arz ederim falan diye

@Yeni_mühendis

Merhabalar,

ÇED Yönetmeliğinde ek1 yada 2 listesine baktınız mı? 5000 m3 olan nedir? EK2 listesi madde 49 maden sektörünü anlatıyor. Orada yer alan maddelerde belirtilen kapasitenin altında iseniz kapsam dışı görüşü alabilirsiniz. Mermer ise sınır 5000 m3.

Biz ekteki formu doldurup tesis imza yetkilisine imzalatıyoruz. Yine teknik olmayan bir proses özeti ve taahhütname yazısı hazırlayıp yine tesis yetkilisine imzalatıyoruz. Ekine iş akım şeması, vaziyet planı, kapasite raporu, imza sirküsü ekleyip dilekçe ile kapsam dışı olduğuna dair görüş soruyoruz. Dilekçede son çed yönetmeliği tarih ve sayısını belirtin.

Ekli dosyalar

• ced form.doc
    36 KB · Görüntüleme: 7