• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Mermer tesisleri

radres

CMNet Üyesi
Mermer tesisi atık suyunu geri dönüşüm yaparsa cevre izni kapsamına girmiyormu cevre görevlisi tutmasına gerek olmuyormu arkadaşlar ...teşekkürler

superjax

CMNet Üyesi
mermerli su atık su olarak deşarj edilmediği sürece izin (deşarj izni) gerek yok ama danışman almak zorunda.Yönetmelik mermer üreticileri için kapasite sınır koymuş 20.000 ton/yıl geçen çevre görevlisi bulunduracak diyor.tabi bu benim yorumum bi İÇŞM den görüş alınabilir.

radres

CMNet Üyesi
Gerek yok dendi bende şaşırdım fakat sanırım İÇŞM lerinde farklılık gösteriyor sanırım

qrafiqer

CMNet Üyesi
mermer tesislerindeki arıtma sistemleri geri dönüşümlü (kapalı sistem) olduğundan dolayı deşarj izninden muaflar ayrıca kapasiteleri de 20.000 ton/yıl değilse çevre görevlisine gerek yok.

mermer tesislerindeki arıtma sistemleri geri dönüşümlü (kapalı sistem) olduğundan dolayı deşarj izninden muaflar ayrıca kapasiteleri de 20.000 ton/yıl değilse çevre görevlisine gerek yok.
peki bunlar hangi izin için başvuracaklar? Yani Emisyon mu? Atıksu mu? GFB için hangi belgeler gerekli?

mermerli su atık su olarak deşarj edilmediği sürece izin (deşarj izni) gerek yok ama danışman almak zorunda.Yönetmelik mermer üreticileri için kapasite sınır koymuş 20.000 ton/yıl geçen çevre görevlisi bulunduracak diyor.tabi bu benim yorumum bi İÇŞM den görüş alınabilir.
Atıksuları kapalı sistem olsa da her zaman suyun yenilenmesi gereklidir. Buna dikkat edin. Kapalı sistem deseler de inanmayın :)