• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mesleğimiz için basına sesleniyoruz

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Firma
ABL Group
Odamızdan gelen diğer mail aşağıdaki gibidir.

Değerli Üyelerimiz,

21 Kasım 2013 tarihinde yürürlüğe giren yeni Çevre Görevlisi, Çevre Yönetim Birimi ve Çevre Danışmanlık Firmaları Hakkındaki Yönetmeliği‘nin değiştirilmesi için çalışmalarımız sürmektedir.

Bu kapsamda, üye toplantılarımız gerçekleştirilmekte ve sürecin güçlü ve uzun vadeli yürütülmesi adına üyelerimizden gelen görüşlerle oluşturulan eylem planı peyderpey hayata geçirilmektedir. Sorunun çözümüne yönelik gerek Bakanlık gerekse TBMM üzerinden iletişimler kurulmuş ve görüşme sürecine yönelik adımlar atılmıştır. Yakın zamanda bir dizi ziyaret gerçekleştirilecektir. Odamız iletişim süreçlerini önemsemektedir. Ancak herkes bilmelidir ki, bu yönetmelik değişmedikçe ve çevre görevlisi kavramı Çevre Kanunu‘ndan kaldırılmadıkça Odamızın, meslektaşlarımızın ve öğrenci arkadaşlarımızın her türlü tepkisi olasıdır, meşrudur.

Temel sorunumuz ne yazık ki, yönetmeliğe dair farkındalığın henüz istenen boyuna gelmemiş olmasıdır. Bu nedenle, kamuoyunu, meslektaşları, öğrencileri, akademisyenleri ve basın-yayın kuruluşlarını bilgilendirici faaliyetler oldukça önemlidir.

Bu kapsamda imza kampanyalarından sosyal medyada başlattığımız #çevregörevlisideğilçevremühendisi hareketine kadar birçok çalışma yürütülmektedir. Çalışmalarımızın daha görünür hale gelmesi için sizlerin de desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle aşağıda e-posta adreslerini verdiğimiz veya sizin belirleyeceğiniz gazetecilere, harekete geçmeleri ve tepkilerimizi kamuoyuna duyurmaları için, sizlerin de e-posta yollamanızı rica ediyoruz. Herkesin bireysel olarak göndereceği e-postalar, yönetmeliğin ortaya çıkardığı sorunları daha da gün yüzüne çıkaracak ve sorunu toplumsallaştıracaktır. Biz Birlikte Güçlüyüz...

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu
aarman@hurriyet.com.tr – Ayşe Arman
ahmethakan@hurriyet.com.tr – Ahmet Hakan Çoşkun
balcicek@htgazete.com.tr – Balçiçek İlter
candundarada@gmail.com – Can Dündar
eozkok@hurriyet.com.tr – Ertuğrul Özkök
f.bila@milliyet.com.tr – Fikret Bila
rcakir@gazetevatan.com – Ruşen Çakır
tbengin@milliyet.com.tr – Tunca Bengin
sergin1@hurriyet.com.tr – Sedat Ergin
takyol@hurriyet.com.tr – Taha Akyol
yozdil@hurriyet.com.tr – Yılmaz Özdil
ucakirozer@cumhuriyet.com.tr – Utku Çakırözer
ekongar@cumhuriyet.com.tr – Emre Kongar
aguclu@milliyet.com.tr – Abbas Güçlü
info@fatihportakal.com – Fatih Portakal
gunaydin@kanald.com.tr – İrfan Değirmenci
koray.caliskan@radikal.com.tr – Koray Çalışkan
cuneyt.ozdemir@radikal.com.tr – Cüneyt Özdemir
emahcupyan@zaman.com.tr – Etyen Mahçupyan
fkoru@stargazete.com – Fehmi Koru

Sizlere kolaylık olması için topluca mail gönderimine uygun şekilde mail adreslerini aşağıya yazıyorum. Aşağıda ki tüm mail adreslerini kopyalayarak mail kutunuzda bcc kısmına yapıştırırsanız ilgili mail herkese ayrı ayrı gitmiş gibi gözükür. Bu nedenle genel bir hitapla mail yazarsanız çok iyi olacaktır.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Sevgili arkadaşlar sanırım herkes mail atmayı biliyordur. Yapılan eylemler sesimizi duyurmak açısından önemlidir. Lütfen herkes katılsın ve arkadaşlarının katılmasını sağlasın.

Ben mailimi de gönderdim sıra sizde..