Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Meslek etiği ve adaletli rekabet hakkında

Konu, 'ARŞİV' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Kısaca paylaşmak istediğim bir konu var.

  Uzun süredir foruma girmiyordum. Aylar sonra bugün açtım bildirimlerime baktım ve firma değerlendirmeleri hakkında bir bildirim aldım. Daha önce adını dahi duymdığım ve hiç bir şekilde çalışmadığım bir arkadaş firmaya değerlendirme yapmış, olumsuz değerlendirme yaptığını fark ettim. Şöyle ki 2 oy kullanılmış 1 i zaten benim. 2.si ile yıldız düştüğüne göre değerlendirme olumsuz demektir. Ancak burada bir problem yok. Daha sonra aynı şahısın tüm firmaları değerlendirdiğini profil sayfasına girerek fark ettim.

  Sadece benim çalışmakta olduğum firmayı olumsuz değerlendirmesinde bir sorun yok. Netice de bir duyumla, ya da kişisel farklı bir sebeple değerlendirilmiş olabilir. Ancak bu değerlendirme panoda tanıtımı yapılmış tüm firmalara yapıldığı noktda iş değişir. Pardon ama siz bunların hepsi hakkında olumsuz yargılara ne sonucundaa vardınız? Bu şekilde ciddi anlamda emek vererek piyasada başarı yakalamış firmalara da haksızlık etmiyor musunuz? Profilden yaşa bakınca da insan diyemiyor ki yıllardır piyasa da ve şu panoya tanıtımı yapılmış tüm firmalardan ağzı yanmış. Ne yazık ki böyle düşünülmüyor. Bu apaçık diğer firmaların bir yıldızı dahi düşse öne geçerim anlayışıdır ve meslek etiğine son derece aykırıdır. Bırakın da size ekstra olumlu değerlendirme verilsin bu şekilde ön plana çıkın.

  Bunlar benim sadece şahsi fikirlerimdir.

  Tüm değerlendirmeleri yapan bu şahısın profilinde, değerlendirme hareketleri olduğu ekran resmini aldım. Talep edildiği takdirde paylaşmaktan bir sıkıntı duymayacağım.

  Herkese iyi çalışmalar dilerim.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...