• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mesleki seçmeli ders ?

Yunus Altun

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ögrenci
İyi günler..

Mesleki seçmeli ders konusunda bilginize başvurmak istiyorum.

1)Avrupa birliği çevre politikaları
2)Enerji üretimi ve çevre problemleri
3)kirleticilerin taşınım mekanizması
4)Terfi merkezleri

Kariyer planlarına göre seçmem gereken dersler değiştiğini göz önüne alırsak,
Hangi ders daha faydalı olur ? :):):kötü:

2 ve 3 herhangi bir sorunda ya da konuda mühendis gibi düşünmeniz ve yorum yapmanız için size bakış açısı kazandırır diye düşünüyorum. 4 te oldukça teknik duruyor altyapı su getirme/götürme projelerine ilginiz varsa faydalı olabilir

2 iş hayatında size fayda sağlayabilir.
1 de çok güzel görünüyor göze :)
Siz yine de 2 yi alın.
Birkaç konuya aşinalığınız olur çalışma ortamında.

Benim kişisel tavsiyem, kendi ilgi alanım olduğu için 2. ve 3. konularda çalışman ama 3. konunun hangi ortamda çalışılacağı da önemli, bir yüzey veya yeraltı suyunda çalışma yapılacaksa bence daha iyi bir tercih olabilir.

Yurtdışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adayları Seçme Yerleştirme (YLSY) de 1 i çalışma alanı olarak görmüştüm. O olabilir bence.:) 2 ve 3 de çok cazip :harika: Ben olsam 1 ve 2 yi seçer ders çakışması olmazsa 3 e de girerdim. :ssrtcbya::eek:kyrm: