• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Meslekte sevilen ve nefret edilen 3 şey

neden çevre mühendisi olunması gerekiyor.
1. hıımmmmmm
2. hıımmmmm
3. hımmmmm
neden çevre mühendisi olunmaması gerekiyor.
1. daha çok erken( halk iyi buralara park yaparsın diyor)
2. bakanlığı bile oturmamış bir meslek
3. simit satsan aynı parayı alırsın uğraşmaya gerek yok

@Can Avşar
'tamda yerinde derken' benim mesajımın altında olması mı? yoksa platform olarak uygun alan olmasımı? :).. ve dip not: iktidarla iyi bir sinerji yakalamış belediye gibisiniz :)))

herkes bişiler demiş ama kimse benim puanımla en iyi burasıydı dememiş. yani şimdi herkes bu bölümü bilerek mi seçmiş yani daha iyi bölümler geliyorduda hayalinizde ki meslek bumuydu :D :D :D
vala ben mühendis olmak istiyordum ee malum o lanet alan 2 dönemi benim zamanımda geldi ve benimle aynı yıl sınava girenleri vurdu. 300 bın kısı unıye gırdı bende 80 bın oldum ve olabılecek en ıyı muh buydu. kımse kendını kandırmasın bence

bu arada iyi güldüm be
baya güldüm
ama ne güldüm
cidden cok güldüm
karnım ağrıdı :D :D :D

@CMNet Okuru
melın hanım sız calısanmısınız okuyanmısınız? zira yorumunuz komık geldı acıkcasıda.bence cevre kavramını cokda ıyı anlamamısnız yanı bır ulke yanı bız ne kadar onem verırsek verelım yanımda kı ya da dunyanın obur ucundakı ulke onem vermezse bızımde cevremız kırlenır. sırf bu yuzden bız GAP projesını yapamadık yanı cevre tum dunyada bır butundur.

Sedat MERT zaten yorumumda açık sadece değerlendirme yapabilicek yorum kabiliyeti yüksek ellerde işlenirse anlamı anlaşılır siz gülmeye devam edin :))))) bende gülüyorum etkilenmiyorum sizin yorumlarınızdan cevap veriyorum çünkü bu saatlerde çok boş vaktim oluyo :)

@CMNet Okuru
bence sız cok yanlıs bölümdesınız edebıyat ya da felsefe falan okumanız lazımmış.
dunyayı falan kurtardıgınızı dusunuyorsunuz galiba bence siz bi snickers yiyin :D :D

@Sedat Mert
Bencede doğru bi noktaya parmak basmışınız. Ben dünyayı kurtarma işini mesleği ciddiye alanlara bıraktım .. felsefeye gelince sanırım bu yıl sosyoloji yada felsefe olcak yeni bi bölüme baslayacağım umarım olur :) sizin gibi kişilikleri analiz etmede katkı sağlayacağı düşüncesindeyim farklılıkları farklı hikayeleri hayatları incelemeyi severim.. snickers konusuna gelince hiç yemedim siz çok yemişsiniz belliki :)))

burda kullandığım alaycı sözlerimden dolayı melin hanımdan özrümü iletiyorum :)
sonuçta bayanlar her yerde üstündür. cem yılmaz dediği gibi kadın insanın bir üst modeli :D

@Hüseyin Yıldırım
ya sana bag bahce demiş. basıma gelen bır olayı anlatayım sıze fıkra degıl bu gercek: bızım dukkan vardı. karsımızdada manav vardı. bır gun babamla manav oturuyomus. manv sormus abı senın oglan ne okuyor dıye. babamda cevre muhendısı demıs. adam durmus demıskı tabı tabı sart abı cevre sart cevre olmadan ıs bulunmuyor demıs :D

@Sedat Mert

:) seninki de biraz " alakaya maydonoz " deyimi gbi olmuş kardeşim .. :) yok yok bizim insanlara ne işlerle uğraştığımızı anlatmamız lazım , bu gerçektn önemli bir konu olmaya başladı :)

@Hüseyin Yıldırım
mumkun degıl bu ıstedıgımız kadar ugrasalım anlatamayız. çünkü bu durumun eğitimle çok alakası var. bizim ülkemizin okuma yazma oranı çok düşük. bunu anlatabilmemiz için eğitim seviyesini yükseltmemiz lazım ama kaliteli eğitim. böylece çevre bilinci oturcak ki bizim değerimiz bilinsin

@Yasemin Aslantürk
kesinlikle yanılıyosunuz siz bir kere Trabzonlusunuz (bende öle) sizi sevmiyor olmam mümkün değil kaldıki beğeniyorumda oan için bir atıfta bulundum geçti gitti :)

@Mahmut Cimşit

siz bu işi yapmayın ozaman bukadar kötümser bakarken neden kasıyosunuz kendinizi , olunmaması gereken başlığında söylediklerinizinde hiçbirinde gerçeklik payı yok.. iyi okumuyorsunuz sanırım.

@Sedat Mert

Sonuc odaklı olmak lazım bazen, puanınla burayı kazanmış olabilirsin olabiliriz ama sevip sevmediğinize dahil bir soru sormuştum ben, sonuçda mesleğinde sevdiğin ve sevmediğin nedir, he sevdiğin hiç bir şey yoksa biraz öncede söylediğim gibi bu mesleği yapmayın, sizin ruh sağlığınıziçin iyi olacaktır,zira ömrünüz boyunca mutsuz olabilirsiniz.

@Yasemin Aslantürk

sevdiğin üç şey içinde ben olursam neden olmasın :)

@Nur Palak
odası odalık bakanlığı bakanlık, personeli personellik yapmıyor ise bu meslek ne işe yarar ki.
bakanı mutahit, personeli kimyacı, inşaatcı olan bir bakanlığının çevre ile ilgili iyileştirme yapmasını bekliyoruz.