Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Metal yıkama suyu

Konu, 'ARŞİV' kısmında Canan Erkan tarafından paylaşıldı.

 1. Canan Erkan

  Canan Erkan CMNet Üyesi

  metal profilleri yağ sökücü ve pas giderici kimyasallarla yıkama işlemi yapıyoruz. burdan 3 günde bir 500 lt atıksu çıkıyor. kimyasal arıtma tesisi kurmak bu kadar su için mantıklı gelmedi. bulunduğumuz bölgede belediyenin arıtması biyolojik arıtma. Orası kabul etmiyor. Nasıl çözebilirim bu durumu?
   
 2. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  OSB yada bir başka işletmenin kimyasal arıtması var mı? Varsa buralarda deneyin şansınızı..
   
 3. Canan Erkan

  Canan Erkan CMNet Üyesi

  malesef öyle bir şansım yok Fatih Bey.
   
 4. Mesut Tekbaş

  Mesut Tekbaş CMNet Üyesi

  Merhaba Canan hanım,
  anladığım kadarıyla bulunduğunuz bölgede OSB arıtması bulunmamakta ve mevcut olan arıtmaya hali hazır şartlarda atık suyunuzu belediyenin biyolojik atıksu arıtmasına veremiyorsunuz. Atık suyunuzun karakterizasyonu biliyormusunuz? Karakterizyonu göndere bilirseniz daha iyi yorumlayabilir.
   
 5. izbend

  izbend CMNet Üyesi

  Merhaba canan hanım,

  Eğer arıtma için çözüm üretilemiyorsa sorunu kaynağında çözmeye çalışın. Bunun içinde öncelikle yıkamada hangi yöntemi kullanıyorsunuz? Sanırım cevabı burada bulacaksınız. İyi çalışmalar.
   
 6. Altuğ Uğurlu

  Altuğ Uğurlu CMNet Üyesi

  Aynı tarzda çalışan bir firma ile çalışma yapmıştım. Fakat yağ alma ünitelerini komple kapalı sistem çalıştırıp yılda 1 kez 10 metreküp civarında bir atıksu veriyorlardı. Bu atıksuyu sisteme almadan çalışma yaptık. Çünkü kirlilik değerleri çok yüksekti. Yağ alma harici atıksularının da debisi günde 2,5 metreküp mertebesindeydi. Sistemden gelecek atıksuyu biriktirecek bir dengeleme havuzu ve 5 metreküp/şarj mertebesinde kesikli sistem çalışan Polietilen konik bir tankta yaptığımız kimyasal arıtma güzel sonuçlar vermişti. Giriş KOI değerleri 2000 civarındaydı ve %80-90 civarı arıtma verimi almıştık. İşinize yarar umarım.
   

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.