• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Metale şekil veren firmalar ve Plastik boru imalatı yapan firmalar

Erkan Karakaya

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MARE ÇEVRE
Arkadaşlar merhabA

Belirli kalınlıktaki saçın kesilmesi sonucu metal şekil vererek, araba kapı çerçeveleri üreten firmalar ve Plastik boru imalatı yapan firmalar ÇKAGİLHY hangi maddesine girer,

plastik boru imalatı yapan firmalar Kimyasalların ve ara ürünlerin işlenmesi (Ek-1 ve Ek-2’de tanımlanmayan faaliyetler için).* girebileceğini düşünüyorum.

sizce hangi maddesine girmektedir.

Erkan Bey,

Prosesiniz önemli, metale şekil verirken kullandığınız yöntem ve plastik boru imalatı yöntemi yönetmelik maddelerini netleştirir? ayrıca yakma kazanınız varsa ısıl güçten de girebilirsiniz.

mesela metale şekil verip boyama yapıyorsanız boyadan önce yüzey işleminiz varsa, bu işlem tanklarının hacmine göre aşağıdaki maddeye girebilir.
Madde 3.13 İşleme tanklarının hacminin 30 m³’den az olduğu, elektrolitik veya kimyasal bir proses kullanılarak metal ve plastik maddelerin yüzey işlemesinin yapıldığı tesisler.*
3.16 Metallerin asit veya baz ile işlem gördüğü tesisler.*

Kullandığınız kimyasallara göre yüzey kaplama endüstrisi maddelerine girebilir.
kullandıgınız yakıt ve ısıl gücüne göreEnerji sektörü 1.2. maddesinin alt kısımlarında birisine girebilir de girmeyebilir de...

sonra yumuşatma sistemi, ters osmoz vs varsa burdan girebilir.
10.12 Endüstriyel nitelikli diğer atık sular (sulu baca gazı arıtım sistemi kullanan tesisler, tutkal ve zamk üretim tesisleri, benzin istasyonları, içmesuyu filtrelerinin geri yıkama suları, su yumuşatma, demineralizasyon, rejenerasyon, aktif karbon, yıkama tesisleri, soğutma suyu ve benzeri tesisleri).*

anlayacagınız tesisi görmek tanımak ona göre yorum yapmak gerekir.

saygılar...

Merhaba, ilgileneceğinizi düşündüğümüz yeni nesil su arıtma mediaları ilgili bilgilendirme yapmak istedim.
Tuzsuz Su Yumuşatma ile işletme maliyetlerinde %40 tasarruf edin.