• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil imza için Turkcell i hızlandırabilir miyiz ?

Orhan Kaan Türk

Kayıtlı Kullanıcı
Bir mobil imza çıkaracaklar 2 haftadır bekliyordum, 2 hafta sonra aradılar aktivasyon için o sırada da tam eğitim sınavındaydım telefonun sesi kısıktı açamadım, daha sonra Turkcell bana mesaj gönderdmiş mobil imza başvurunuz iptal edilmiştir tekrar başvurmak istiyorsanız ''ara'' yazıp ''....'' ya yollayın diye , yolladım , başvurunuz alınmıştır size dönücez mesajı geldi 1 haftadır yine yok , müşteri hizmetlerini aradım mesajla başvuruda dönüş 3 ayı buluyor siz gidin yeniden bankadan ön başvuru sonra da turkcell ekstralardan ana başvuruyu yapın dedi . Çıldıracağım çok acele belge de lazım ne yapacağım bilemiyorum bu yollardan geçen meslektaşım illaki vardır yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

Arkadaşım. Şu Turkcell'den çektiğim kadar hiç birşeyden çekmedim. Bende normalde 10 günde çıkması gereken mobil imzayı bir ay da çıkardım. Sonunda dayanamadım. Patladım müşteri hizmetlerine . Sonra yaptılar. Dostum sana tavsiyem ara müşteri hizmetlerini kötü söz kullanmadan çemkir. Mobil imzayı o kadar kolay şekilde iptal edemezler. Müşteri hizmetlerine çemkir. daha yetkili birini iste. Belki o şekilde olabilir. Benim işlemimi o şekilde yaptılar. Bir dene istersen.

kaan aynı sorun bende de oldu. iletişim merkezine gidip bi güzel lafı saydıktan sonra,müşteri hizmetlerini arattır. yapmak zorunda kalıyorlar zaten. ardından en geç beş günde geri dönüş yapıp işlem tamamlanıyor. ve aptallar en olmadık zamanda arıyorlar daimaaaa... hayırdır ne sınavı umarım işin olmuştur :)

Arkadaşlarıma katılıyorum bir iletişim merkezine git ve sinirlendiğini belli et :D yumuşak yüzlü gördüklerinde geciktiriyolarda geciktiriyolar. Avea vermiyor mu bu mobil imza servisini?

Bugün müşteri hizmetlerini arayıp azarladım onlarda hemen yaptılar kaydımı tekrar, yoksa gidip tekrar ön başvuru artı turkcell ekstralara gitmemi öneriyolardı azarlayınca en geç beş iş günü içersinde size döneceğiz dediler. Üzerine basa basa sordum maksimum 5 iş günü dediler :) Bundan sonra sorun çıkmaz umarım ... Evet Merve öyle zamansız zamanda aradılarki sorma lpg sorumlu müdürlük belgesi sınavıydı sessizdeydi görmemişim bile :))
Kübra aveada bir sorun vardı ama düzelmiş sanırım artık aveadan da mobil imza alabiliyorsun :) Ama avea turkcell den beter biliyorsunki turkcell böyle yapıyorsa avea bir senede veremez artık mobil imza yı :S

Kaan mobil imzamı bir sorun olmadan aldım 2 günde çok şükür :D Ben sadece turkcell kullanmak istemediğim için sordum aveada artık mobil imzayı veriyormu diye. İnşallah en kısa zamanda hallolur senin işinde arkadaşım. Lpg sorumlu müdür belgende hayırlı olsun bu arada :)

Turkcell tim'den yaklaşık 6-7 iş gününde mobil imzamı çıkardım ve problemsiz olarak aralık ayında çg belgesine başvurdum.. turkcell deki personelin bilgisizliğinden kaynaklı sorunlar ve gecikmeler olabilir. bankadan onay beklemeksizin noterden imza sirkülerinizi alın ve (128kb lık sım kartınız hazır olmalı) ile müşteri hizmetleri ve turkcell tim ile sureklı irtibatta olarak başvurunuzu yapın. (tanıdık bir tim olması halinde işlemler hızlanacaktır) ve telefon ile geçici şifrenizi aldıktan sonra belgelerin size gelmesini beklemeden kullanmaya başlayın..

@Can Avşar

belgelerin size gelmesini beklemeden kullanmaya başlayın demişsiniz ya Can Bey hangi belgeler bize geliyor? Bana belge gibi bişey gelmedi de :eek:

Özel kurye ile geçici şifre ve taahhütname geliyor.. (önceden telefonla alıp değiştirildiği ve kullanıma açıldığı için önemsiz)

@Can Avşar

Hımm...anladım. Bende korktum bir an bana belge gelmedi önemli birşey mi diye? :) Teşekkür ederim cevabınız için.

@Kübra Arslan

Kübra hanım siz kaydınızı yapıp kullanmaya başladıysanız sorun yok demektir.. ;)

Mrb arkadşlar ben turkcellden mobil imza alıcam ama başvurduğumuz bankayı çevre görevlisi belgesi aldığımız da aktif olarak kullanacakmıyız. yani ona göre mi seçmeliyim yoksa herhangi bir banka olur mu . şimdiden teşekkürler. :)

arkadaşlar kendinizi hiç yormayın.şikayet var.com a yazın o gün içinde dönüyorlar ertesi günde imzanız hazır.müşteri hizmetleri hiç işe yaramıyor.

Mobil imzaya 24 Mart 2011 tarihinde başvurdum.Hala ses seda yok delireceğim.Sayısını hatırlamadığım kadar çok müşteri hizmetlerini aradım.Sürekli işleminiz hızlandırmaya alındı en uygun çözümle geri döneceğiz mesajı geliyor.En geç 2 haftada yapmaya söz verdikleri şeyi 3 hafta oldu yapmıyorlar.Aşırı ilgisizler.Bir müşteri temsilcisinin dediği diğerini tutmuyor.3 haftadır sürekli aranacağım.Hala bekliyorum.Çok sıkıldım.2 Kez sitesine üç kez şikayeim.coma şikayet yazdım.Zaten şikayetim.comda sadece ilk şikayetimi şikayetler arasında gösterdi diğerlerini yayınlamadı bile.3 haftadır evraklarınızın girişi yapılıyor deniyor.Ne evrakmış 3 haftadır giriş yapamadılar.Turkcell'i bu kadar duyarsız olduğu için kınıyorum.Bir mobil imzayı halledemediler.Madem altından kalkamayacaklar bu işe hiç girmeselerdi.Şikayet siteleri bu konuyla ilgili şikayetlerle dolu.Sürekli müşterimizle ilgileniyoruz yalanını söylüyorlar.Ama koca bir yalan.

arkadaşlar aynı sorunu bende yasadım.2 hafta dolmasına ragmen mobil imzam aktif hale gelmeyince müşteri hizmetlerini aradım geri dönceklerini sölediler dönen olmadı, başvuruyu yaptığım iletişim merkezine gittim, bana verdiğiniz bilgilerde ve web sitenizde en gec 2hafta yazıyor ben o bilgiler dogrultusunda basvuru yaptım ama imzamın aktif hale gelmediğini belirttim. hem yanlış bilgi verdikleri için hem de onların yüzünden çgb başvurusu yapamayıp müşteri kaybettirdikleri için mahkemeye basvuracagımı söledim. ertesi sabaha arayıp imzamı aktif hale getirdiler. arkadaşlar birde mobil imzayı aktıf hale getirmek haftalar sürebiliyor fakat faturaya hemen yansıyor, resmen dalga geçiyorlar.

Bende mahkemeye başvuracağımı söyledim ama malesef hiçbir sonuç alamadım.Kaçıncı kez acil mesajı bıraktım gerçekten hatırlamıyorum.Resmen dalga geçiyorlar artık sinir küpü oldum.Hiçbir şekilde nereye ulaşırsam ulaşayım aktif olmuyor.Şikayet siteleri bile belli yerden sonra durumla ilgilenmiyor ne yapacağımı şaşırdım elim kolum bağlı kaldı.Belgeye acil ihtiyacımın olduğunu sanırım en aşağı 15 kez belirttim.Ama ben söylüyorum ben dinliyorum malesef.Sizi anlıyoruz tabi diyip acil mesajımı alıyorlar ne arayan var ne soran.Kime şikayet etsem sonuç alamadım.Allah hepimizin yardımcısı olsun.

Recep İVEDİK gibi yapın " konuşma kaydediliyor mu topunuzun Allah ....." Şaka bir yana müşteri hizmetlerini aradım bağırdım çağırdım bir hafta sonra aradılar bu seferde ben açmadım onların telefonunun. :)