• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil imza

Olgaç Sürmelihindi

Mevzuat Grubu Lideri
Yönetim Grubu
Mevzuat Grubu
Firma
-
Arkadaşlar kolay gelsin. Dün mobil imza için kullandığım telefona mesaj geldi ve mesajda; 16 eylül'den sonra mobil imza işlemleriniz sona erecektir. Detaylı bilgi için 532'yi arayın diye. Bu sorunu yaşayan var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar bende mobil imzadan vazgeçmemek düşüncesindeyim ama acil işi olanlar için 119 tl herşey dahil ücretli bir e-imza önerebilirim(buradan yazmıyorum reklam olmasın). şirket içi kullanan bir arkadaşımız var çok memnunuz çünkü bütün işlemleri onunla yapmak zorunda kaldık bu sıkıntılı dönemde:) gerek uzaktan yardım gerek müşteri hizmetleri ile kayıt sürecinde çok faydalı oldular.

@Selin K.
hangi ildeyseniz o ildeki Türk Trust şirketi ile irtibata gecin.

bence 1 seferlik e-imza alin 1 sene 99 tl. 1 sene sonra hem mobil imza sorunlari da hallolmus olur o zamana mobil imza alirsiniz. tabib bu benim fikrim. mobil imza da aylik 5 tl yillik e-imza aylik 8 tl oluyor. 3 yillik e-imza alirsaniz o da aylik 5 tl ye gelioyr.

Edit: sanirim zam gelmis e-imza fiyatlarina....mobil imzadaki problemi firsat bilip zam yapmis cakallar...

Moderatörün son düzenlenenleri:
@İpek Yorulmaz
ben avea kullanıyorum. kullanımında hiç sıkıntı olmadı su ana kadar ne zaman ki altyapı değişikliği yapıldığından beri mobil imzam aktif değil sürekli müşteri hizmetleriyle görüşüyorum. sim kart değişikliği formu gelince açılacaktır diyorlar. bekliyorum bakalım.

@Erol Dlklnc

Ben de Turkcell'den bunalıp Avea'ya geçenlerdenim. Başvurumu yaptıktan ve başvurum ana merkeze kargolandıktan sonra 3 gün içerisinde aradılar ve mobil imzamı aktif ettiler. Ne bankayla, ne imza sirküsüyle uğraştırmadılar.

Arkadaşlar sistem düzeldimi? Bizim kurumda internet için koruma var ben evrakları yükleyemiyorum. Acab korumadan mı yoksa sistemde hala sorun var mı?

An itibariyle izin lisans işlemlerinden yüklemek istediğim belge için " Hash Değeri Hesaplanmadı" diye uyarı çıkmaya devam ediyor.

Sanırım Bakanlık, Konu ile ilgili Mobil İletişim şirketleri ile entegrasyonu tamamlamadığı için problem yaşanmaktadır.

Arkadaşlar en son bakanlıktan gelen bilgi 15 ekim de sistemin devreye gireceği yönündeydi, ancak hareket yok aynı hata alınmaya devam ediliyor. 15 ekimden sonra bakanlıkla iletişime geçen oldu sistemde ne zaman mobil imza işler hale gelecek.

27 gün kaldı başvuru süresinin dolmasına bakanlığa yazı yazmalımıyız maduriyet konusunda ve hangi merciye yazılacak bilgisi olan varsa sevinirim paylaşırsa

Arkadaşlar bugün ben Bakanlığa gidip soracam, var olan teknik problemin ne zaman çözüleceğini sizlerle paylaşırım.

Arkadaşlar, Bakanlığa dün gittim. Yetkililerle görüştüm. Mobil İmzanın Entegrasyonu bu hafta içerisinde tamamlanacak olup, Sisteme bu hafta içerisinde bağlanabileceksiniz dediler. Problem de yeni bir şirket ile anlaşılmış gecikme Şirketten kaynaklıymış, Bakanlık üstüne düşen tüm görevi yapmış dediler.

bende de dün mobil imzada sıkıntı verdi. şimdiyse sisteme hiç giriş yapamıyorum. ORA-12541 TNS:nolistener diye bir hata veriyor. Ekran görüntüsü ekte. Bugün izin başvurusunu yapmam lazım ama yapamıyoruz. Mağdur olmayız inşallah.

Ekli dosyalar

• ORA-12541TNSnolistener Hatası.jpg
    ORA-12541TNSnolistener Hatası.jpg
    74.7 KB · Görüntüleme: 8
Merhaba Uğurhan Bey,

İzin Başvurusu için son gününüz ise eğer, Bakanlığa ek süre talebinde bulunmanız için dilekçe vermeniz gerekmektedir.

Ayrıca Bakanlıkta kullanılan tüm sistemler yenileniyor.

iyi günler herkese, bugün mobil imza ile sorun yaşayan oldu mu? dün belge imzaladım ama dün akşam ve şimdi çevre bakanlığı sitesinde imzalama yapamıyorum ya:(

Belge için son başvuru tarihi belirtildi mi ? Mobil imza aktive olmadığından dosyaları bakanlığın sayfasına yüklemedim , bilgisi olan var mı

@Uğurhan Korkmaz

bakanlık veri sisteminde engin bey var bakanlık girişten sola gidip bodruma iniyorsunuz.
Ara sıra veri sisteminde güncelleme yapıyor o zaman dilimine denk gelmişsiniz.

arkadaşlar bugün garantiden mobil imza başvurusu yaptım daha sonra cep telefonuna gelen bildirimlerle sözleşmeyi imzaladım ve imzayı aktifleştirdim. fakat ilk kez kullanıyor olmanın cehaletiyle şunu farkettim ki işlem parmak izinin ilk iki hanesi ile telefona gelen aynı değil. örneğin 1234 5678 9100 fln gibi (uydurarak yazdım tabiiki :) ) bir işlem parmak izi gösteriyor. fakat telefonuma gelen kodun ise 1234 5678 kısmı farklı ama devamı aynı geliyordu .ben de işlemleri tamamlamak adına hem turkcell kaynaklı bir işlem olduğu için imzaladım. bu sorunu turkcell üşteri hizmetlerini arayarak ilettim fakat hala dönmediler. acaba bnmle aynı durumu yaşayan var mıdır diye öğrenmek istedim aksi takdirde bi turkcell şubesine gidip konuşacağım. siz de de bu sorun vardı ise nasıl hallettiğinizi söyleyebilir misiniz?