• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mobil İmza

Z.Rana

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Kütahya Belediyesi Su ve Kanalizasyon Müdürlüğü
Arkadaşlar herkese iyi akşamlar.​
Benim bulunduğum şehirde türk telekom ve turkcellin bütün bayilerine gittim ve malesef hiçbirinde mobil imza yok hatta çoğu ne olduğunu bile bilmiyor.Şu durumda ne yapabilirim? acil mobil imza temin etmem lazım.Başka bi şehirden kargoyla getittirilir mi acaba ?Bu konuda bilgi sahibi olan varsa lütfen yardımcı olabilir mi ?​

bayilere sorduğumda getirtemiyoruz demişlerdi ama ben dediğiniz gibi müşteri hizmetlerini ararım çok teşeekkürler

turkcell de mobil imza uygulaması var en yakın turkcell iletişim merkezine gıdıyosun mobil imza için basvuru yapıyosun geri dönüş yapıyorlarmüşteri hizmetleri alıyorsun aylık 6 tl ücreti var .

@Sdnr43 hem Türkcell hem de Türk Telekomda mobil imza kullandım. Mobil imza kullanabilmek için 128K sim kart olması gerekiyor ve bu malesef her bayide olmuyor. Başkent Ankara'da bile Türk Telekom Mobil İmza işlemi yapabileceğiniz sadece 3 yetkili bayi var. Diğer bayiler dediğiniz gibi mobil imza nedir hiç duymamış gibi cevap veriyor. Naçizane tavsiyem müşteri hizmetlerinden size en yakın mobil imza verebilecek bayileri öğrenmeniz ve direkt o bayileri arayıp stoklarında mobil imzalı sim kart olup olmadığını öğrenmenizdir. Bazı yetkili bayilere genel merkezlerinden mobil imzalı sim kart tedarik etmedikleri için bu sıkıntı oluyor.

Arkadaşlar elektronik imza kullanmak daha kolay. Turkcell in mobil imzasını kullandım bir yıl sorun yaşadım. E-imza dan aldım imza şimdi çok rahat ve de çevre mühendisleri odasıyla anlaşması var çok uyguna geliyor.

İsmin sonundaki o 43'ten dolayı aynı şehirde bulunduğumuzu tahmin ediyorum:) iki sene önce sevgi yolunda benli simit fırının yanındaki Turkcell bayiinden imza sirküm (o zaman ehliyetim olmadığı için imza sirkümü istemişlerdi) ,kimliğim ile mobil imzaya başvurdum bir hafta içinde çıktı o zamandan beri kullanıyorum hiç bir sorun yaşamadım. @Sdnr43

@Büşra KARADENİZ

Noterden imza sirküsü almanızı istemişlerdir benden de istemişlerdi, ''Ehliyet veya pasaportunuz varsa imza sirküsü almanıza gerek yok'' demişlerdi.

@Esra G.Ö.
eimza yı nasıl temin ettiniz, bende eimza almayı düşünüyorum. turkcell ve avea bayilerine mobil imza sorduğumda "gözüne ışık tutulmuş tavşan" gibi oluyorlar ve kimsede 128k hat yok.

@Bora Çakmak

Zaten turkcell ve turk telekomla bir bağlantısı yok e imzanın. E imza sitesine girip bulunduğunuz ilde nerede veriliyorsa oraya gidip alıyorsunuz. 5 dk içinde veriyorlar imzanızı.

Bir seçenek daha var. Sim kartınız mobil imza uyumlu (128 kb) ise ve garanti bankasında internet bankacılığı kullanıyorsanız (bankada tanımlı telefonunuz mobil imza almak istediğiniz telefon numarası olmalı), internet bankacılığında "Başvuru > GSM > Turkcell Başvuru > Mobil imza başvurusu" adımlarından bayiye gitmeden mobil imza sahibi olabilirsiniz. Ben 2 yıl önce böyle almıştım. Emin olmak için müşteri hizmetlerini arayın yine de.

Mobil imza numaramı giriyorum ancak kullanamıyorum ekteki görüntüdeki şekilde imza atılamadı şeklinde uyarı veriyor..Numarayı girdikten sonra parmak izi onayı geliyor gönder diyorum 'Telefon ile onay verdikten sonra, veriler otomatik kaydedilecektir.Lütfen bekleyiniz.' diyor ancak telefona herhangi bi onay gelmeden imza atılamadı diye uyarı geliyor..Hata neyden kaynaklı olabilir ??

Ekli dosyalar

• mobil imza2.png
    mobil imza2.png
    17.8 KB · Görüntüleme: 10