• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Motat hakkında

Oze

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Doğa çevre ve danışmanlık Şti
Arkadaşlar merhaba ; bilindiği gibi 2018 itibariyle motat üzerinden atık gönderimi yapılmaya başlandı ancak danışmanlığını yaptığım bir otelde bitkisel atık yağları hala uatf ile alıyorlar, sisteme bir giriş yapılmıyor. Firma ile görüştüm marta kadar geçiş süreci var uatf kabul olu daha cihazımız gelmedi falan dedi. Ben de emin olamadığım için uatf nüshalarını bile daha göndermedim il müdürlüğüne. Sistem hakkında bilgisi olan böyle bir durum karşılaşan biri varsa yardımcı olabilir mi ?

Tıbbi atıkları alırken de bazı günler tablet bozuk bahanesiyle form dolduruyorlar. Ben yine de elimdeki uatfleri biriktirip gönderiyorum il müdürlüğüne. Ocak ayında bu şekilde yaptım sorun olmadı. Geçiş aşamasında problem olacağını sanmıyorum.

Ben de cihazları güncelleme amacıyla firmaya gönderdim. Hala da gelmedi ancak bu süreçte tüm atık taşımalarımızı ve boşaltmalarımızı firmamız kendisi sistem üzerinden giriş yaptı. Tabletler olmasa da mağdur etmediler bu konuda. Motat servis sağlayıcınız ile görüşüp siz de bunu talep edebilirsiniz.

Arkadaşlar merhaba, tehlikeli atıkların transferi ile ilgili bir sorum olacak:
Motat aracılığı ile yapılan atık transferimiz esnasında atığın miktarı tablet üzerinden girildiği halde çevre bilgi sisteminde atık miktarı görünmemektedir. Bu nedenle atıklar tesisimize geldiği halde boşaltma işlemini gerçekleştiremiyorum. Aynı sorunla daha önce karşılaşan var mı?

Arkadaşlar merhaba, motat üzerinden atıklar tkn-tdn koduyla yüklenmiş fakat atığı alan firma boşaltma işlemini gerçekleştirmemiş. ve üzerinde hayli zaman geçmiş. hala sistemde boşaltma yapılmamış olarak görünüyor. bunu nasıl çözebiliriz? cezası var mıdır, taşıyıcı firma lisansına etkisi ne olur..

Merhaba ,
Boşaltma işlemi gerçekleştiği halde bazen sisteme düşmüyor.Hatta tablet ve sistem üzerinde de kalabiliyor. Böyle bi durumdan kaynaklanıyorsa takip sistemi yetkilileri ile halledilebilir , yaklaşık boşaltma saati ve gün bilgileri ile boşaltma gerçekleştiriyorlar.

Atık kabulü yapan firmayla iletişime geçmenizi tavsiye ederim. Atık kodu veya başka bir sebepten askıya almış olabilirler. Daha önce aynı problemi yaşadım ve düzeltme yaparak sorunu hallettik.

Merhabalar. Bir tip merkezimiz vardı bu faaliyetine 2.ayda son veriyor ama ayni adreste ayni unvanla hastane olarak faaliyete basliyor. Tip merkezi olarak tıbbi atik talebi olusturulmuş 12. Ayin sonuna kadar devam ediyor. Tibbi atiklar tıp merkezi kapanip hastane olarak devam ettikten sonra da tip merkezininin oluşturduğu talep uzerinden işlem yapılmış. Bu durumda hastaneden tıbbi atik alınmamış gözüküyor tip merkezinden kapali yerden alinmis oluyor. Buna gore atik beyanları nasil olacak. Bilgisi olan varmi???

Atık beyanından daha büyük problem var, atık verilirken irsaliye kesilmemiş mi? Kesilen irsaliyeye hiç mi bakmamış alan firma? 2020 Yılındaki atık beyanı, geçtiğimiz senelerdeki gibi elle girilecekse bir şekilde yaparsınız. Ama bu sene otomatiğe geçerlerse ve sistemden çekilirse, atıkla ilgili bir şey iddia etmeniz zor.

İl Müdürlüğü'ne tıp merkezinin kapandığına dair ve yeni hastanenin açıldığına dair herhangi bir yazı (sistem açma/sistem kapatma) gibi bir yazı verildi mi?
Bu arada tıp merkezi çok erken kapatmış. Yıl sonu vs olsaymış gene bir çözüm yolu bulunurdu fakat 2. ay çok erken. Danışmanı veya çevre görevlisi fark etmemiş mi bu durumu?