• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Moyden Başvurussu

Arkadaşlar size ufak bir tavsiye sakın moyden sistemi başında girilen stok miktarını hatalı girmeyin. Üç haftadır düzeltmek için uğraşıyoruz, sistem ile ilgilenen kimse yok maalesef :(

Önceki cevapları görüntüle…
Merhaba arkadaşlar kolay gelsin Moyden de atık yağ bildirimi yaptığımızda Atık Stoğunda KD Kapsam dışı mı yapmamız gerek yoksa KD kapsamında mı olması gerek.

iyi çalışmalar.

Arkadaşlar Merhaba,

Sabahtan beri İstanbul İl Müdürlüğüne bağlanıp Moydenden anlayan birisini bulmaya çalışıyorum son çare olarak buraya detaylıca sorunumu yazıyor ve sizlerden yardım rica ediyorum.

Nisan ayında motor yağı değişim belgesini aldık, ancak tam kapanmaydı derken bir türlü gidemedim firmaya, bilgim olmadan 218 kg atık çıkışı yapmışlar. ben de stok miktarına 1,8 kg olarak girmiştim. bugün ilk bildirimi yapmak için girdik sisteme araçtan 5 kg atık yağ alındı ancak atık stok miktarı sekmesinde giren miktar bölümünde 4,5 kg olarak görünüyor ve anlık stok miktarı da -211,7 kg olarak görünüyor.
ve ayrıca bildirimi yaptığımda çıktı alamıyorum, stokta hata olduğundan mı yoksa sistemde bir hata mı var ?

şimdi benim stok mikarı değiştirmem gerekiyorsa bunu nasıl yapacağım? dilekçe ile mi başvuru yapmam gerekiyor?
ayrıca 5 kg olarak girdiğim atık miktarı stokta neden 4,5 olarak görünüyor sizce?

bir fikri olan varsa lütfen bir yol göstersin :(

Anonim (f462)Eksi stok olayının çözümünü bilmiyorum, benzer problemi yaşayan arkadaşlar umarım yardımcı olabilir. Ama diğer sorununuzun cevabı özkütle formülünden kaynaklanıyor :) Gruplardan birinde arkadaş yazmıştı, sizin yazdığınızı otomatik olarak 0,9 ile çarpıp kilograma çeviriyor demişti. Kendilerince bir dönüşüm oranı belirlemişler. Tamamen sistemsel yani.

merhaba,

MOYDEN yağ değişimlerinde araç plakası yanlış girilmiş, düzeltme yapabilir miyiz? Bunun için il çevreye dilekçe mi vermek gerekir?
Değiştirilmezse bir sorun yaratır mı

değerli görüşlerinize ihtiyaç duymaktayım

Merhaba,
Bir firmamda Moyden bildirimi yapıp çıktı alacakken aşağıdaki uyarıyı veriyor.

Sistemde bir hata ile karşılaşıldı, lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.Detay
Could not initialize class java.awt.image.BufferedImage

acaba sistemsel bir hata mı var?
sizlerde çıktı alırken bir sorun ile karşılaşan oluyor mu?

Önceki cevapları görüntüle…
konu ile alakası yok ama birisi konu başlığını değiştirebilir mi? Her okuduğumda kıymetlimiss aklıma geliyor :D

Arkadaşlar merhaba,

Atık yağ toplama yetki belgesi almış bir tesis 13 02 08 kodlu Motor Yağı alma yetkisine sahipmidir?

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
Bora E.Atık yağ toplama yetki belgesi olan firmanın tesise kabul edebileceği atık kod listesi var mı acaba, o yetki belgesine bağlı olarak atık kod listesi varsa, kişisel yorumum 13 02 08 kodlu Motor Yağını alabilir diye düşünüyorum ama bu platformda bulunan değerli üstadlarım ne derler bilmiyorum. Konuya hakim birinin yapacağı bilgi paylaşımı ile bende öğrenmiş olurum.

merhaba, yağ değişimi yapan bir firma ile anlaştım. daha önce başka bir yerden danışmanlık alıyorlardı. ilk stok girişine 0 yazmışlar bu nedenle ikinci aydan itibaren 2 yıldır yapılan stok miktarları ekside kalmış. 2 yıl önce açılan bu sistemi nasıl düzelteceğim ? il müdrlüğüne gönderilecek örnek dilekçe bulmam mümkün mü? düzeltme açılırsa önceki girişler de açılacak mı? - 1790 civarı açığımız var maalesef

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
derya2Üstad Merhaba,

Sistem ilk açıldığında tahmini bir stok yazılması gerekir. Bildiğim kadarıyla stok miktarına 0 (sıfır) yazılamıyordu. İl çevre müdürlüğü ile görüşün ve stok miktarını düzeltebilirsiniz. Zaten çıkan atık yağlarını sisteme girdiğiniz zaman stok miktarına eklenecek. MOYDEN belgesi kapsamında vermiş olduğunuza atık yağlar stok miktarından düşer ve eksi olayından kurtulursunuz.​