Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Mühendislik yönetimi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Sevil Eryılmaz tarafından paylaşıldı.

 1. Sevil Eryılmaz

  Sevil Eryılmaz CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar

  ''Mühendislik Yönetimi'' bilim dalında y. lisans yapmak istiyorum. Bu konuda düşünceleriniz neler?
   
 2. Ece İyidirli Öner

  Ece İyidirli Öner CMNet Üyesi

  ben yapıyorum inşallah bu dönem bitecek. öğrenmek istediğin şeyleri sorarsan yardımcı olmaya çalışırım
   
 3. Fatma Gül Es

  Fatma Gül Es Genel Yönetici

  Sayın @Ece İyidirli Öner Hanım,

  Mesajınızı yazdığınız tarihe göre, bir aksilik çıkmadıysa eğer -ki umarım çıkmamıştır- yüksek lisansınızı bitirmişsinizdir diye tahmin ediyorum. Sizden bazı konularda bilgi ve görüşlerinizi rica ediyorum. Mesela siz tezli mi yoksa tezsiz mi yaptınız ve her nasıl yaptıysanız neden onu tercih ettiniz? Faydalı olduğuna inanıyor musunuz; tavsiye eder misiniz ve neden? Yüksek lisansınızı Mühendislik Yönetimi bölümünde yapmış olmanızın olumlu/olumsuz sizde bıraktığı izlenimlerden, size katkılarından bahseder misiniz? Hangi üniversitede yaptınız; üniversite seçimi ne kadar önemli (Çevre Mühendisliği dışında bir bölüm olduğu için özellikle soruyorum bunu)?

  Yabancı dil, ALES, sağlanması gereken not ortalaması vs. gibi bilgiler internet üzerinden ya da gerektiği durumlarda üniversiteler aranarak da öğrenilebiliyor bir şekilde, fakat yüksek lisans sürecini yaşamış birisinin görüşleri daha değerli benim için. O nedenle, özellikle bahsettiğim bölümde eğitim almış, almayı düşünen ya da bilgi sahibi olan, Ece Hanım dışında başka arkadaşlarım var ise onların da fikirlerini öğrenmek isterim.
   
 4. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  Mühendislik yönetimi yüksek lisansı hakkında net bir bilgim yok ama.. kendi meslek dalımda tezli yüksek lisans yapıyorum. 2 farklı okulda (AÜ ve PAÜ) dersleri ve seminerimi tamamladım. 3.senem de de tezimi tamamlayarak mezun olmayı hedefliyorum.

  Genel olarak, kendi meslek dalımızda tezli yada tezsiz yüksek lisans yapılmasını öncelikli olarak tavsiye ediyorum. 2. olarak diğer branşlarda yüksek lisans yapılmasını öneriyorum.

  Ece hanım hangi dersleri aldınız yada alacaksın? ve de hangi okullarda bu eğitimi alabiliriz? bilgilerinizi merakla bekliyoruz.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...