• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mühendislikte okuyanlar, 1 yarıyıl işyerinde eğitim görecek

YÖK Başkanı Yekta Saraç, yeni YÖK reformunu bir basın toplantısıyla açıkladı. Memurlar.net olarak katıldığımız basın toplantısında, Saraç, işyeri odaklı eğitimi teşvik edeceklerini belirtti.
Üniversitelerin özellikle fen ve mühendislik bilimlerinde okuyan öğrencilerin, beceri odaklı yetkinlik kazanmasını sağlamak amacıyla bir dizi tedbir aldıkları söyleye Saraç “Bu yasal düzenlemeyle fen ve mühendislik programlarında 1 yarılyıl süresince işyerinde eğitim yapması teşvik edilecek. Bu şekilde beceri yetkinliği yüksek mezunlar iş dünyasına kazandırılacak, aynı zamanda da üniversitelerin iş dünyası ile işbirlikleri geliştirilebilecektir. Bu öğrenciler maddi açıdan da desteklenecektir.” dedi.
Hazırlanan yasa taslağının kısa bir süre sonra Bakanlar Kuruluna iletilecek.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

@Gülay Çok yerinde bir karar olmuş umarım uygulanır :harika:

@nrhyt bende okurken heyecan duydum :)
meslek liselerinde uygulanıyor, üniversitede neden olmasın ancak, 1 dönem tam süreli çalışmamı? haftanın belli günleri iş belli günleri okul mu? Parttime iş gibi ise, sanayisi olmayan illerde nasıl olur?
Aklıma bunlar takıldı

@Gülay Haklısınız bunlar önemli detayları ama her ne şekilde olursa olsun bu uygulama çok faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Yeni mezun arkadaşlardan tecrübe isteyen işverenin de (az da olsa) öyle bir tercihi ortadan kaldırılmış olur. mühendis adayının da mesleki açıdan gerek özgüveni gerekse iş ortamını ve işi öğrenme açısından çok iyi olacaktır bence ;):harika:

her iyi şey gibi buda ülkemizde çok geç gerçekleşir

çok güzel bir uygulama olur belki bu sayede üniversiteler de ki eğitimde mevcut iş hayatına yönelik güncellenir.
bir an önce uygulanmaya konmasını dilerim.

Benzer uygulama KTÜ'de gemi güverte okuyan kaptan adaylarında vardı. Kaptan arkadaşım bir döneminin tamamını gemide geçirmişti öğrenci iken.

Güzel bir uygulama olabilir. Bence kişinin gelişimi ve iş bulmasına kolaylık sağlayacaktır. Bizim zamanımızda da bu tarz uygulamalar iyi olabilirdi. Geriden geliyoruz.