• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Mülakat soruları ne olabilir?

Hazel Candan

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
İDEAL MAKİNA ENDÜSTRİ ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
arkadaşlar bu hafta elektronik atık geri dönüşümü yapan bir firmaya iş görüşmesine gidicem bu konu hakkında çok fazla bir bilgim yok sizce nasıl sorular sorulabilir beyin fırtınası yapalım mı ? :confused:

Elektronik atık nedir? Hangi maddeler elektronik atık olabilir? Elektronik atıklar neden geri dönüştürülür? Ne kazanılır geri dönüşümden?

Görüşme nerede EXITCOM mu?

sanırım hazel vestel gıbı bır yere iş basvuru yapmıs. bazen geri getirilen bazende hatalı olarak üretilmiş metal malzemeler tekrar geri kazanıma gönderilmekte. aatıkta bunlar. televizyonun motor kısmı yada dış muhafaza kapakları gibi.

Fatih Bey haklı bakalım görüşmeye gidicem ama inşallah sonuç güzel olur :)

mühendisleri arzu ve özlem hanımlar exitcom un,biraz sürüncemede bir yönetmeliği var ama e-atık için başlanacak en iyi yer bence...
Bakanlığın sitesindeki yönetmelik taslağını iyice çalış,eksik tarafları nelerdir onları araştır.İyi şanslar dilerim

çalışmaya başlamaya geç kaldım sanırım bu hafta içi görüşücem Atık Elektrikli ve Elektronik Eşyaların (AEEE) Kontrolü Yönetmeliği taslak sanırım hala okucam tabiiki bu işe de ihtiyacım var inşallah olur. taslakta nasıl eksiklikler var bilemiyorum sizin düşünceleriniz neler eksiklik var mı ne şekilde olmalıydı ?

KPSS için büyük gün kaç gündür bu gün yarın dedik sinirlerim gerildi iyice :)) saat 14.00 de az kaldı site kitlencek kesin bakabiliriz inşallah :))

Katı atıkçıya selamlar,

Hatırladığım kadarıyla çok istediğin bir sektör,hayırlısıyla olur İnşallah.Mülakatta ne sorulur bilmiyorum ama rahat olmak önemli bir faktör.Arkadaşımın teki internetten memleketindeki birkaç yere iş başvurusu yapıyor.Bir tanesi görüşmeye çağırıyor.Bu da gidiyor,nede olsa almazlar diye mülakatı hiç sallamıyor.Biraz ukalaca biraz fazla rahatça mülakatı geçiriyor.Sonunda işe alınıyor.Demiş adamlar özgüvenin ve rahatlığın bizi çok etkiledi.Bu hikayeyle rahatlığın önemini vurgulamak istedim ama yinede nede olsa almazlar pisikolojisiyle gitme derim.Herzaman tutmayabilir:)

Mülakatında başarılar dilerim.

Çağrı, ben ne de olsa almazlar psikolojisiyle gittim noldu belediyeye ? Almadılar :D
Şaka bir yana Çağrı'nın dediği gibi rahat olmak tabi ki yerinde bir hareket ama burada yanlış anlaşılma olmasın. Egosu tavanda bir tavır da sergilememek gerekir. Mülakatta başarılar dilerim. Umarım hakkında hayırlısı olur :)

:) katı atıkçı sanada selamlar. rahatım zaten de şimdi şu KPSS sinirlerimi bozuyor hala göremedik :(

Ayrıca, konuyla belki alâkalı değil belki de işine yarar bilmiyorum ama bir ara elektronik devrelerin kg.ı 3 TL den alındığını hatırlıyorum. Hani pratik olarak bir şey sormaya kalkarlarsa diye istersen bir geri dönüşümcülerin sitelerinden bir bak. Piyasada elektronik atıkların durumu nedir, sorunlar nelerdir, ücret ile ilgili bir şeyler varsa falan filan. Bildiğim kadarıyla kendilerine özgü siteleri var.

evet sitelere bakıyorum zaten şu anda pc ana kartlarında sadece Türkiyede geri dönüşüm sürecine dahil olmadığını öğrendim. bu arada puanlar 5 puan falan düşük gelcekmiş diolar zaten umudumuz azdı iiiyice azaldı.