• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Nasıl olacak bu işler...

iamgroot

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ecbs
Çevre görevlisi olayı dibe vurdu. Zaten para kazanamıyoruz malum pastanın tamamını patronlar yerken biz kırıntıları topluyoruz. Sistem değişikliği, il müdürlüklerinin vurdumduymazlığı, bakanlığın bananeciliği, tesis dosyasını değerlendirirken bırakıp yıllık izne giderek izin süresi dolan tesisi cezalı duruma düşüren ve aldığı maaşı beğenmeyen memurlar...Üstüne sorumluluk bizde olunca en ufak sıkıntıda ye fırçayı ye azarı, hatta kapıyı göstersinler oh ne güzel. Nasıl olsa senin yerine gelmeyi bekleyen bir sürü insan var. Üstelik daha ucuza bile çalışırlar. Hem sen kovulunca ceza yemiş tesis sahibine de yalakalık yapılmış olur, ikili ilişkiler düzeltilir. Zaten işe girdiğin an günah keçisi olmuşsundur bir kere. Bu iş böyle olmaz.
Çevre görevlisi dediğin kişi devletin elemanı olmalı ve maaşını devletten almalıdır. Danışman firma diye bişey olmamalıdır. Onun yerine il temsilciliği şeklinde çalışmalıdır. Ofis çalışmalarını, tesislere ulaşımı v.b. konuları çözme amacıyla başında temsilci veya koordinatör olacak şekilde teşkil edilmelidir ki böylelikle patronlar devletten maaşlı olarak işlerine devam edebilecektir. Çevre görevlisi devlet memuru olarak tesislere gitmeli ve yapılacak işler takip etmelidir. Tesis yetkilisi karşısında resmi görevli kişi olduğunu bilerek hareket etmelidir. Firmalar ücretleri devlete yatırarak karşılığında çevre mevzuatı takibini çevre görevlisine yaptırmış olmalıdır. Aynı şekilde iş güvenliğinde de buna benzer bir uygulama olmalıdır. Böyle olmadıkça bizler ezilmeye mahkumuz.

Odada hiç bir görüşe yakın olmaksızın tüm meslektaşlarımız ile kucaklaşacak, bu işin içinden gelmiş, gerçekten dertlerimiz ile ilgilenecek dürüst kişilere ihtiyaç vardır. Oda bünyesinde öyle birkaç kişi var tanıdığım, samimiyetinden şüphe duymadığım ama daha fazlasına ihtiyacımız var.

Liyakata önem veren, koltuk sevdasında olmayacak, mantıklı hareket edecek, en önemlisi de çevre mühendisleri için çalışacak.

Ben odaya alternatif bulmak derdinde değilim arkadaşlar ben bir firma bünyesinde kendimize çalışalım dedim firmayı kendi üzerime yapmak istesem kalkar işe koyulurum zaten kooperatif dememdeki amaç firma tüm mühendislerin hizmetinde olsun demek istememdi.
Elbette önceki yazılarıma bakarsanız odaya gitmemiz faaliyetlere katılmamız gerektiğini biliyor ve dile getiriyorum.
Sonuç olarak bu işleri yoluna koymak istiyorsak birini beklemeyip elimizi taşın altına koyacağız. Bu bir kişiyle olmaz hep beraber yapmak zorundayız. Aksi halde bu işler böyle devam eder diye düşünüyorum.