NATO hattı patladı, Sapanca’ya akaryakıt sızdı

Murat Erdem

Genel Yönetici
CMNet Üyesi
Kayıt
17 Aralık 2008
Mesajlar
413
Beğeniler
369
Şehir
İstanbul
#1
Sakarya'da NATO boru hattında meydana gelen patlama nedeniyle Sapanca Gölü'ne akaryakıt sızdı. TÜPRAŞ'tan Eskişehir'deki hava üssüne yakıt sağlayan NATO boru hattında patlama oldu.

slide.jpg

Patlamanın etkisiyle zarar gören borulardan sızan akaryakıt, Sarp Deresi'ne akmaya başladı.

Yetkililerin ihbarı üzerine Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) ekipleri, derenin Sapanca Gölü'ne aktığı noktada bariyer kurdu.

Bariyerlerde biriken akaryakıt vidanjörlerle çekilerek İZEYDAŞ'a gönderildi.

Bu arada, SASKİ'den yapılan yazılı açıklamada şunlar kaydedildi:

''Sapanca Gölü bu tür risklere açıktır. SASKİ olası risklere karşı hazırlıklıdır. Teknik ekipman ve uzmanların titiz çalışmaları sonucu yaşanan olumsuzluklar bertaraf edilmiştir. Bu tür olumsuzlukların yaşanma ihtimali öngörülerek tedbirler önceden almıştır. Bu tedbirlerin başında da gerekli teknik ekipmanların hazır bulundurulması gelmektedir. Teknik ekipmanlar olası bir kaza durumunda hemen müdahale edebilmek için gölün her iki yakasında hazır bekletilmektedir. Bu olumsuzlukların hızla bertaraf edilmiş olması sayesinde içme suyumuzda risk oluşmamıştır.''

Kaynak : AA
 

Murat Erdem

Genel Yönetici
CMNet Üyesi
Kayıt
17 Aralık 2008
Mesajlar
413
Beğeniler
369
Şehir
İstanbul
#2
Aynı olay 2009 senesinde de yaşanmıştı. İnternetten haberi aratırsanız göreceksiniz. Görünen o ki önümüzdeki yıllarda da bu böyle devam edecek, klasik Türk Vurdumduymazlığı..
 

Murat Erdem

Genel Yönetici
CMNet Üyesi
Kayıt
17 Aralık 2008
Mesajlar
413
Beğeniler
369
Şehir
İstanbul
#4
mileetimizi kötülemedekten bıkmadı bu millet.
Arkadaşım bu bir kötüleme değil, bi öz eleştiridir. Önce bu ayrımı gör. Bu durumu sen iyiye yoruyorsan senin kendi insafına kalmış bi durum. Bu yazıda ben bir milleti kötüleme vs. göremedim, kaldı ki millet dediğimiz kavram içinde bende varım. Forum içinde eleştiri elbet olacak ama dozunu ve dilini ayarlamak zorundayız. Bu bir Forum Kuralı aynı zamanda da bir uyarıdır..
 

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
CMNet Üyesi
Kayıt
29 Aralık 2010
Mesajlar
681
Beğeniler
607
Şehir
DİLOVASI( ÖLÜM OVASI)/ KOCAELİ
#5
kusura bakmayın Murat Bey ama ben üslup konusunda bir yanlış yaptığımı düşünmüyorum. Ama siz böyle düşünüyorsanız uyarınız için teşekkür ederim.
 

Yukarı Alt