Ne tür filmler karakterimizi yansıtır ?

emrepezuk

CMNet Üyesi
Arkadaşlar benim bi düşüncem var doğrumu yanlışmı bilmiyorum ama insanların beğendiği filmler ve etkisinde kaldıkları ruh hali onların hem karakterlerini hemde sosyal yapıdaki davranışlarını ön plana çıkardıklarına bu aralar sıkça inanmaya başladım sayet buna örnek vermem gerekse fight club izlyen bir adamın sokaklarda terör estirmek istemesi verilebilir bu filmi ben 5 kere izledim aynı şeyleri bende yapmak istedim ama dogru olmadıgına inandıgım ıcın yapmadım tabikide ama yapan bir kaç kısıyı tanıdım. bole dusunmemde bana gayet mantıklı geldi. sizcede dogru degılmi ?

Fatih Özcan

Site Kurucusu
Site Kurucusu
Eğilimi yansıtabilir diye düşünüyorum ama karakter konusuna tam katılmıyorum. Karakter yapısı öyle olsa film izlemedende yapar kişiler zaten..

trandafila

CMNet Üyesi
bazı filmler insanların olmak isteyipte olamadıkları karakterleri yansıtıyor.. kişi o karakterin dünyasıyla bütünleşmeye çalışarak kendisini yalıtıyor.... neticede enaniyetini veya ego sunu tatmin etmeye çalışıyor.. bu anormal bir durum değil eğitim-öğretimde bir davranış modelidir taklitçilik. başka karakteri yaşamaya çalışmaya eğitim bilimlerinde yalıtılmışlık denir.. Bu ruh haliyle alakalıdır,,kişiliğinde sadece "taklitçilik " olgusu üstün geldiğinden filmdeki adamın ruh haliyle hallenip gerçek hayatta onun taklidini yaparak aynı başarıya ulaşmaya çalışmaktır.. Aslında kişi Taklitçi bir kişiliğe sahiptir. Anormal olan kısım Kişi Film niçin vardır , neden izlenmelidir sorularına mantıklı cevap vermeden o filmi izlemesidir..Film çok gerçekçi ise zaten o yüzden oscar ödülü alır,, onun gerçekçi gözükmesi filmin başarısını gösterir taklid edilebileceğini göstermez ve taklid edilmesi zaten arzu edilmez. zannederim

Şu anda bu içeriği okuyanlar (Üye: 1, Misafir: 0)