• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

ne yapmalı

buse yıldırım

Kayıtlı Kullanıcı
Sizce çevre mühendisi icin en iyi olabilecek yer neresi; akemishenlik,özel sektör yoksa kamuda mühendislik mi???

@M.Baran Ulutaş

Güzel bi noktaya değinmişsiniz. Yeni mezun olup tecrübe kazanmadan işveren olmanın sakıncaları ve işveren olarak çalıştırdığın meslektaşların asgari fiyat üzerinden çalıştırılması hususunda size katılıyorum.
@GKSN
dediğim gibi önce bi tecrübe sahibi olmak lazım. Tecrübe sahibi olup da acaba ben bi işveren olabilir miyim? noktasında korkak olmamız.!Öncelikle mesleki tecrüben var ve maddi olarak da biraz güçlü isen neden korkuyoruz ki?.

Kendimden örnek vereyim:

Çevre Mühendisi olarak 8. yılımı dolduruyorum. 4 sene bi firmanın çevre biriminde çalıştım. Ardından 2 yıl boyunca çevre laboratuvarı konusunda fizibilite çalışması yaptım kendi çapımda (ünv. bittikten sonra 1 laboratuvarda 1 saat bile kalmadım). Öncelikle bölge bazında ihtiyaç var mı?, Arz-Talep durumu irdeledim. Geniş kapsamlı bir SWOT analizi hazırladım, İl Müdürlükleri ile görüştüm fikir aldım. 0 (sıfır) günlük laboratuvar tecrübesi ile işveren olmaya karar verdim..! Beraber çalıştığımız meslektaşların maaşları net olarak asgari ücretin üzerinde idi (SGKlarını da aldığı maaş üzerinden yatırdık).

Kısacası; tecrübe elbette ki önemlidir. Tecrübem var mıydı? -Hayır. Her şey tecrübe mi? -Ona da Hayır.

Kendi işini yapmak konusunda kendimce kriterim işe girerken istediğim şartların tümünü her bir personelime sağlayabilir miyim? dir. Düşünün işe başvururken veya hayalinizde ki şartlar neler kimse günümüz şartları falan demesin sonuçta herkes okul okudu ve beklentileri var kendi istediğim maaşı çalışanıma veremeyeceksem o zaman diğerlerinden ne farkım var ki onları haklı çıkarış olmaktan başka bir şey olmaz, ne zaman aklıma iş kurma fikri gelse bu düşünceyle vazgeçerim gerçi bizde kafası çalışmayanı okuturlar o yüzden ticaret yapacak kafada yok :) :)