• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ne yapmalı?

Ali_Cengiz

Yönetim Grubu
Çevre Teknolojileri Grubu
Firma
Artı İnşaat
Bilgisayarım, akıllı telefonum, tablet pc, evde ev telefonum ayrı, işte iş telefonum ayrı. Yani bu devirde sabit telefonum dahi var. Hatta ayrı telefon hattına bağlı faksım bile var. Gel gelelim ki karnım aç. Yemek yemek istiyorum ama ne yemek yiyeceğimi bilmiyorum. Karar vereceğim ama düşünmek istemiyorum. Tüm iletişim aletlerinin bana olan uzaklığı 2 kol mesafede. Bu soğukta kim kalkacak yerinden ya da sıcakta kim kalkacak yerinden. En yakın olan pc ve düşünmek, konuşmak yerine en iyi foruma yazayım. Ben ne yiyeyim diye nasıl olsa birisi benim yerime düşünür ve uygulamama yardımcı olur. Beyin bu nede olsa suyla çalışmıyor. Bir miktar hava yakıyor ama yanında da fosfor harcıyor. Fosforda ucuz değil. Balık pahalı neticede. Sabahları uyandığımda giyinmem gerektiğini biliyorum ama ne giyeceğimi bilemiyorum. Birisine sormak istiyorum ama soramıyorum. İnanır mısınız bunun için bile forum açasım geliyor ama sabah yataktayken pc'ye olan uzaklığım değil 2 kol boyu değil. Ben diyeyim 5 bacak uzaklığı siz diyin 7 bacak uzaklığı. Dedim ya fosfor pahalı düşünmek istemiyorum. O yüzden de sadece bir kurumun bilip cevap verebileceği durumlarda da aynısını yaşıyorum. Şimdi kim konuşacak telefonu kaldırıp kurumdaki kişiyle. Olsun önemli değil bunun içinde yine forum siteleri var. Oraya sorarım nasıl olsa cevap verirler. Bu hayat Serdar Ortaç'ı bile yoruyorsa beni neden yormasın ki. Bende yoruldum. Bir işlemi yaparken karşılaşabileceğim zorluk ya da düzeltmem gereken bir hata olduğunda nasıl olsa kurum kervanı yolda düzecek o yüzden forumda bunu sormasam da olur. Önemli olan gereksiz bir telefon görüşmesinden kurtulmak.

O bu değil de, ben ne yapıyordum biliyor musunuz? Biskremi çaya batırıp üstündeki bisküviyi vakumluyordum. Çikolatası kalıyordu tek. Sonra hanginiz Halleyi ortadan ikiye bölerken bisküvi parçalandı, bisküviyle birlikte yüreğim de parçalandı. Bunları bilmez kimse. Çok dertsiz duruyorum uzakdan bakınca ama işte böyle geçti bizim çocukluğumuz.

Pilav nohutlu mu olmalı yoksa etli mi ?

Cacık üstüne zeytin yağı konmalı mı konmamalı mı ?

İçki öldürür, kumar söndürür , spor güldürür ... (Bir halısahada gördüğüm özlü ve doğru söz ) Ayık olalım yani ;)

Bunca senedir ruhumu dinlendiren tek şey müzik...

Eskiden çalardım da bir şeyler burada millete höykürmek yerine giderdim piyanomun tuşlarından çıkarırdım hırsımı. Arada hala daha alevlenir ancak uzun zaman oldu. Şimdi ise sadece dinliyorum. En iyi dostlarım; Savage Garden, R.E.M, Cranberries, Duran Duran ile birlikte ;)

@Melih Coşar

savage garden'ı ben de hala dinliyorum. mp3 ümde de, telefonumda da şarkıları var. hatta başı sarıp sarıp dinlediğim oluyor. enteresan bir şekilde bıkmıyorum. daren hayes'ın sesi bağımlılık yapıyor sanırım.