Neden çeviri yönetmelik!

S. GÖÇ

Daimi üye
Kayıt
8 Mayıs 2016
Başlık
12
Mesaj
52
Tepki
21
Şehir
zonguldak
Bilindiği üzere son gündemde olan ambalaj atıkları yönetmeliği ve çevre bakanlığının alt yapı hazırlamadan sunduğu yönetmelik ortalığı karıştırmış durumda. Bu konuyu açma amacım İl Çevre ve Şehircilik müdürlüğüne gittiğimde bunun hakkında hiç bir şey bilmemesidir.

Kapasite raporlarının hazırlanamaması problemide ayrı bir olay tabi ki...

Peki siz ne düşünüyorsunuz? herhangi bir yönetmelik ve işleyişi ile ilgili fikirlerinizi bekliyorum.

Örneğin bence her değişen yönetmelik üzerine İl Çevre ve Şehircilik için bakanlık tarafından eğitim programı düzenlese belki işleyiz daha güzel bir hal alır. Diğer bir sorunda çevre bakanlığını aradığımda yönetmelik ile ilgili bir soru sorduğumda bana onu siz yorumlayacaksınız denildi. Bu konuyu iki türlü yorumluyorum. Ya hiç düşünmedi o soru üzerine sorunca şaşırdı. Yada sorduğum kişi çevre müh. değildi(makina, inşaat, kimya, vb. mühendisi).
 

Mesut Güngör

Daimi üye
Kayıt
2 Nisan 2013
Başlık
3
Mesaj
89
Tepki
117
Şehir
Sakarya
Benim düşüncem bakanlıkta be il müdürlüklerinde çalışan arkadaşlar belirli bir tecrübe edindikten sonra görevlerinin değiştirilmesi. Örneğin ambalaj atığı konusunda tecrube edinen çalışan tıbbi atiklar ile ilgili bölüme verirsen eksik kalır tecrübesi için zaman gerekir ve tabi denetim şart.
Yeni yönetmelik içinse aslında atıkların kontrolünü sağlamak için olduğunu düşünüyorum. Bilindiği üzere belgelendirme muhabbetine kantar fişi basıp basıp parayı götürüyor millet.
 

MasterMind

Daimi üye
Kayıt
7 Ocak 2010
Başlık
68
Mesaj
823
Tepki
310
Şehir
Antalya
@S. GÖÇ

Yönetmeliğin "çeviri" olduğu kanaatine nasıl varıldığını merak ettim ben biraz burada.
Ayrıca yorumlamanız istenen şey neydi ?
 
Yukarı Alt