Neden Çevre Mühendisi?

Kayıt
13 Ağustos 2013
Başlık
1
Mesaj
1
Tepki
1
Merhaba arkadaşlar neden Çevre Mühendisliğini seçtiğimizi paylaşabilir miyiz? Kendimden başlıyorum, Mühendis olmak istiyordum, Mühendislikle ilgili ne varsa yazdım, Şansıma Çevre Mühendisliği geldi (not: 23. Tercihim)
 

Nuri Kartal

Daimi üye
Kayıt
1 Nisan 2011
Başlık
14
Mesaj
284
Tepki
215
Şehir
Sultanbeyli / İstanbul
Bende mühendislik istiyordum ve yazdım bir çok bölümü 23. sıradan Çevre mühendisliği geldi. İlk başlarda biraz küçümsüyordum bölümümü ama şimdi iyiki yazmışım ve bitiriyorum.
 

in_silence

Üye
Kayıt
11 Mart 2012
Başlık
0
Mesaj
9
Tepki
13
Şehir
İstanbul
Bende Tuğçe hanımla aynı sebepten ötürü Çevre Mühendisliğine ek kontenjanlarda katıldım:). Ama iyi ki de bu bölümü seçmişim. Seçtiğimiz mesleğin diğer mesleklere göre çok üstün yanları var diye düşünüyorum.
 
Kayıt
23 Eylül 2015
Başlık
0
Mesaj
4
Tepki
191
@Tuğçe Özcan
Keşke :( tek sıkıntımız o şuan. ama olsun biz mesleğimizi seviyoruz :)

@Tuğba Yeşil pişman mıyız ASLA bir daha olsa bir daha yaparız değil mi :)
 

Pınar Pelit Demir

Daimi üye
Kayıt
24 Ağustos 2011
Başlık
15
Mesaj
308
Tepki
254
Açıkcası benimde meslek secimiyle ilgili farklı düşüncelerim vardı ama çoğunluk gibi puanım yetmedi. Fakat hocamın sayesinde bilinçli bir tercih yaparak Çevre Mühendisliğine yerleştim. Pişman mıyım? Asla ... :hhhhhh: Her ne kadar mesleğime gereken değer verilmese de yine de ben işimi severek yapıyorum, yaptığım işten zevk alıyorum herşeyden önce;)
 
Kayıt
15 Nisan 2014
Başlık
0
Mesaj
1
Tepki
0
gördüğüm kadarıyla bir çok kişi "ben çevre mühendisi olmalıyım" diyerek çevre mühendisi olmalış. genelde öylesine gelmiş desenize:)
 

Merve Yeşildağ

Daimi üye
Kayıt
16 Haziran 2011
Başlık
74
Mesaj
449
Tepki
106
çok zeevkli güzel bir bölüm fakat, devlet ataması çok az olduğu için özel sektöre rağbet artıyor. Bu da bana göre sıkıntı biraz. ama pişman değilim okuduğum için:)
 

Melih Coşar

İlk Taşı Atan Masum Köylü
Genel yönetici
Kayıt
3 Temmuz 2010
Başlık
76
Mesaj
1.408
Tepki
2.672
Şehir
Çankaya/Ankara
Mezuniyet
2008—09
@Burak Dumlu

Harita mühendisi komşunuz doğru söylemiş geleceği parlak bir meslek ve hatta o parlak meslek de yaşanmakta şu anda. Bizim parlaklığını göremememiz parlak olmadığından veya birilerinin bizi, kendi kendimizi kandırmasından/kandırmamızdan değil, yukarıya bakmamız gerekirken aşağıdaki ayaklarımıza ve yere yere bakıp "hayat ne kadar çirkin" diyebilmemizdir. Oysa bir yukarı baksak, az çabalasak farkedeceğiz nasıl bir meslek olduğunu.

Ha bir de şu meslek kötü şu iyi karşılaştırmasını lütfen bırakalım artık. Hepimiz şu anda olmasını istediğimiz mesleğe geçsek başka meslekle kıyaslama yapacağımızı adımız gibi de iyi biliyoruz. Mutsuz olmamız bizim yüzümüzden.
 
Yukarı Alt