• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Netcad atiksu&drenaj/kanalizasyon şebekeleri projelendirme eğitim programi

TMMOB
Çevre Mühendisleri Odası
İzmir Şubesi
EĞİTİM DUYURUSU

Eğitimin Adı

NETCAD ATIKSU&DRENAJ/KANALİZASYON ŞEBEKELERİ PROJELENDİRME EĞİTİM PROGRAMI

Eğitimin Verileceği Tarihler

15-17 Kasım 2017
15 Kasım 2017, Çarşamba 10.00 – 17.00
16 Kasım 2017, Perşembe 10.00 – 17.00
17 Kasım 2017, Cuma 10.00 – 17.00

Eğitimin Verileceği Yer

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şubesi
Adres: Mustafa Münir Birsel Sk. No:6/1 Akademi Apt. Kat:3 D:10 Alsancak
Tel: 0232 4640022 Faks: 0232 4220959
E-posta: cmoizmir@cmo.org.tr
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Eğitmen

NETCAD KURUMSAL EĞİTİM UZMANI

Katılımcı Sayısı

20 kişi (en fazla)

Eğitim Ücreti

ÇMO Üyeleri: 570 ₺
BTB’li Firma Çalışanı TMMOB Üyeleri: 720 ₺
TMMOB üyeleri / Diğer: 850 ₺
ÇMO Öğrenci Üye: 285 ₺ ( 4. Sınıf öğrencileri katılabilecek olup, öğrenci üye kontenjanı % 10 olarak belirlenmiştir)
Eğitime ön kayıt yaptırmak için eğitim bedelinin en az % 30'unun peşin ödenmesi gerekmektedir. Katılımcının eğitime katılamaması durumunda ödenen bedel iade edilmez.
Banka Hesap Numarası:
İş Bankası Yeni liman Şubesi 3427–0339372
IBAN NO: TR80 0006 4000 0013 4270 339372
Banka masrafları katılım ücretine dahil değildir.
Bonus karta 4 taksit yapılmaktadır.
Son Kayıt Tarihi: 7 Kasım 2017

Eğitim ile ilgili sorularınız için iletişim bilgileri

Selma AKDOĞAN
Tel: 0232 4640022 Faks: 0232 4220959
E-posta: cmoizmir@cmo.org.tr

Eğitime Kimler Katılabilir?

Bu eğitim programı, ‘Atıksu & Drenaj /Kanalizasyon’ ile ilgili proje üreten tüm sektörler, kamu kurumları, çevre ve inşaat mühendisleri, teknikerler, üniversiteler, akademisyenler, öğrenciler ve eğitmenlere yönelik olarak hazırlanmıştır.

Eğitimin Programı

KULLANICI BU EĞİTİM TAMAMLADIĞINDA;
• Mevzuatlara uygun alternatif Atıksu & Drenaj / Kanalizasyon proje çözümleri üretebilecek ve belirlenen kıstaslarda birbirleri ile karşılaştırarak en uygun alternatifi seçerek projelendirebilecek,
• Projede kullanılacak elemanları (baca, ızgara, pompa, havza, boru kütüphanesi vb.) veri tabanı bağlantılı olarak oluşturabilecek.
• Atıksu & Drenaj / Kanalizasyon borularını tasarlayabilecek, boru çizimlerini dinamik profiller oluşturarak gerçekleştirebilecek,
• Dinamik veri taban bağlantılı fonksiyonel editörler ile (baca, ızgara, pompa, havza, boru vb.) öznitelik bilgilerini düzenleyebilecek,
• Atıksu projelerinde nüfus dağılımlarına göre debi hesaplarını (evsel, pik hesap, Babbit katsayısı, endüstriyel ve sızma debilerini)yapabilecek, yağmur suyu projelerinde, havza bazında debi hesabını alternatif yöntemlerle gerçekleştirilebilecek,
[TBODY] [/TBODY]

Eğitimin Programı

• Boru, baca, terfi hattı, pompa, ızgara, havza, yoğunluk vs. hesapları, tüm projede veya seçilen hesap alanında otomatik olarak yapabilecek, sonuçlarını proje ekranında tematik haritalar oluşturarak mekânsal yapıda gözleyebilecek,
• Dinamik yapı ve şebeke kontrolleri ile projenin her aşamasında, hidrolik ve geometrik değişikler yapabilecek,
• Projeye ilişkin tüm profil işlemlerini gerçekleştirebilecek,
• Projelerini üç boyutlu (3D) olarak hazırlayabilecek, projeler üzerinde sanal gezinti ve stereo görüntüleme işlemlerini gerçekleştirebilecek,
• Tüm projeyi, tabakaları veya seçilen objeleri, Google Earth’ e aktarabilecek, Google Earth’ den projelerine veri alabilecek, senkronize bir şekilde çalışabilecek,
• Google, Yahoo, BingMap vb. kaynaklardan, uydu, sokak, yükseklik vb. haritaları online olarak altlık veri olarak kullanabilecek, geocoding aramaları yapabilecek;
• Atıksu & Drenaj / Kanalizasyon projelerinin gerektirdiği tüm proje çıktıları ve raporları oluşturabilecek (hidrolik hesap sonuç raporu, parsel ve şebeke mecra metrajı, baca metrajı, baca cetveli, baca şut bilgileri, kazı haritası, genel durum planı, şebeke planı, ızgara metrajı vb.),
• Mevzuatlara uygun grid, lejant, resim ve akıllı nesneler kullanılarak proje çıktı şablonları oluşturabilecek, istenirse kurumlara uygun hazır çıktı şablonlarını kullanabilecek,
• Projelere ilişkin iş akış modelleri oluşturabilecektir.
Bölüm 1. GENEL KAVRAMLAR
Bölüm 2. PROJE ÇÖZÜMÜ
Bölüm 3. BORU İŞLEMLERİ
Bölüm 4. YOĞUNLUK BÖLGESİ
Bölüm 5. YOĞUNLUK BÖLGESİ
Bölüm 6. HAVZA ALANLARI
Bölüm 7. HESAP ALANLARI
Bölüm 8. ŞEBEKE EDİTÖRÜ
Bölüm 9. HİDROLİK ÇÖZÜM
Bölüm 10. GÖRÜNTÜLEME İŞLEMLERİ
Bölüm 11. RAPORLAMA VE ÇİZİM İŞLEMLERİ
Bölüm 12. PROFİL İŞLEMLERİ
Bölüm 13. ÜÇ BOYUT İŞLEMLERİ
Bölüm 14. LEJAND ve ÇIKTI İŞLEMLERİ
Bölüm 15. GÖNDER İŞLEMLERİ
[TBODY] [/TBODY]

Notlar

Eğitime katılacakların kendi dizüstü bilgisayarlarını getirmeleri gerekmektedir. Bilgisayarlarda kırık NETCAD programı varsa silinmeli ve format atılarak eğitime katılım sağlanmalıdır. Eğitim sırasında program kurulumu gerçekleştirilecektir. Programın çalışması için sistem gereksinimleri aşağıda yer almaktadır.
Netcad 7.6 Sistem Gereksinimleri
İşletim sistemi:
Microsoft, Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1,10 Microsoft, Server 2008 , 2012
CPU Türü 32-bit için:
32-bit Intel Pentium 4, İntel Core Solo
AMD Athlon ™ Dual Core, 1.5 GHz veya daha yüksek hızlı CPU
CPU Türü 64-bit için:
AMD Athlon 64, AMD Opteron ™
Intel® Core ve Xeon® Serisi 1.5 GHz veya daha yüksek hızlı CPU
Ağ : Network kilitleri için Windows işletim sistemin desteklemiş olduğu network kartı.
Bellek:2 GB
Ekran Çözünürlüğü: 1280x720 Gerçek Renk veya daha üstü
Ekran Kartı :True Color yetenekleri ile 1280x720 yeteneğine Windows ekran adaptörü. DirectX® 9 veya DirectX 11 uyumlu kart önerilir.
Disk Alanı:2 GB Boş Alan
.NET Framework:.NET Framework Sürüm 2.0 ve Üstü.
3D+ için ek gereksinimler
CPU Türü: Intel Pentium 4 işlemci veya AMD Athlon, 3.0 GHz veya SSE2 teknolojisi ile daha yüksek; Intel veya AMD Dual Core işlemci, 2.0 GHz veya daha yüksek
Bellek: 4 GB
Ekran Kartı: OpenGL yetenekleri ile 1280x720 destekli Windows Ekran Adaptörü veya PCI Ekran Kartları.
[TBODY] [/TBODY]

Ekli dosyalar

• Eğitim Duyurusu atıksu.docx
    47.1 KB · Görüntüleme: 4
  • atıksu  AFİŞ.jpg
    atıksu AFİŞ.jpg
    64.9 KB · Görüntüleme: 17