• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

NetCAD NETCAD Kullanım Kitabı

Veysel Kılıç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Gökşin İnş. Tic ve San Ltd Şti.
arkadaşlar autocad programından sonra her mühendis arkadaşa mutlaka netcad programını öğrenmesini tavsiye ederim. özellikle proje üzeriine çalışan arkadaşlara.bu konu size yardımcı olacak çok güzel 400 sayfalık bir doküman var sizlerle paylaşmak istedim. kolay gelsin.

Link Hikmet Özgür tarafından eklenmiştir.

Ekli dosyalar

• NETCAD KULLANIM KİTABI.pdf
    14.1 MB · Görüntüleme: 301
Arkadaşlar ncz formatında ki netcad dosyasını dwg. autocad formatına dönüştürmem gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

Arkadaşlar ncz formatında ki netcad dosyasını dwg. autocad formatına dönüştürmem gerekiyor bilen varsa yardımcı olabilir mi ?

arkadaşlar bir sorum olacak, NETCAD hangi iş dallarında lazım olur genellikle? şunun için soruyorum, NETCAD genellikle arazi ve topografya tasarım çizim programı yani autocad gibi genel bir çizim programı değil. madencilik sektörü dışında hangi sektörlerde çalışan çevre mühendisleri bu programı kullanabilir.
teşekkürler.

çok teşekkür ederim :)

@sdagtekin Merhaba benim bildiğim kadarıyla şehir plancıları, harita mühendisleri autocad yerine netcad kullanıyorlar. Çevre mühendisi olarak bu meslek dallarıyla koordineli olarak çalıştığın durumlarda,kısmen altyapı projeleri çizerken, kısmen çevresel etki değerlendirmesinde bazı harita ayarları yaparken netcad e ihtiyaç duyulabilir. Tabii daha tecrübeli meslektaşlarımız da bildiklerini paylaşırlarsa öğrenmiş oluruz.