• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Ödevim için yardım

Buşragz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
A
Merhaba arkadaşlar, hazırlamam gereken iki ödevim var ilki yaygın kirletici kaynakları ikincisi ise kirletilmiş alanlar. Bu iki ödev için bir giriş kısmı hazırlamam gerekiyor ve ben yeterli döküman bulamıyorum yardımcı olabilir misiniz ? :(

Kirletici kaynakları olarak en önemli konu olan hava kirliliği ile ilgili bir kaç dosya paylaşıyorum umarım yararlı olur.

Spesifik bir konu varsa kirleticiler ile ilgili başka dosyalar da atabilirim.

Ekli dosyalar

• Hava Kirliliği-I.pdf
    228.5 KB · Görüntüleme: 25
  • Hava Kirliliği-II.pdf
    342 KB · Görüntüleme: 12
  • Hava Kirliliği-III.pdf
    440.4 KB · Görüntüleme: 12
  • Hava Kirliliği-IV.pdf
    2.4 MB · Görüntüleme: 13
  • Hava Kirliliği-V.pdf
    785.1 KB · Görüntüleme: 13
  • Hava Kirliliği ve Kontrolü Ders Notu-I.pdf
    383.6 KB · Görüntüleme: 16
  • Hava Kirliliği ve Kontrolü Ders Notu-II.pdf
    1.5 MB · Görüntüleme: 17
Teşekkür ederim, bu iki konu genel bir araştırma ama başka bir ödevim daha var aslında pamuk yağı üretim atıksularının membran bioreaktörlerle arıtılması ve uygulaması diye bunun için daha ayrıntılı birşey hazırlamam gerekiyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu çok spesifik bir konu. Direk böyle bir kaynak yok elimde fakat bununla ilgili Yök'ün sitesinde ve scholar.google da makale ve kitaplar bulabilirsiniz.

aydında tarişin pamuk yağı fabrikası var. belki işine yarar bilgileri paylaşabilirler.
en azından yapan firmadan bilgi alabilirsiniz.