• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Odtü çevre mühendisliğinden mezun olmam bir fark yaratır mı?

• Konuyu başlatan Silinen üye 26203
  • Başlangıç tarihi
S

Silinen üye 26203

Bu sene odtü çevre mühendisliğine başladım. Daha ne is yaparlar ne kadar kazanırlar bilmiyorum. Sizce odtü çevreden mi mezun olayim. Yoksa tekrar sinava girip inşaat vb bir alan mi secmeliyim. Yüksek lisansla daha iyi işler yapabilirmiyim. Yoksa gazi inşaat gibi yerlere yatay gecis mi daha mantıklı.

Yıl oldu 2020 çevre mühendisliği hakkında fikirleriniz değiştimi neler düşünüyorsunuz merak ediyorum cevaplarsanız sevinirim

Üniversitenin farkı illaki olacaktır ama bu fark sende bitiyor. Piyasada üst düzey kademelerde çalışan ODTÜ, YTÜ, İTÜ KOÇ SABANCI gibi yerlerden mezun olmayıp çalışan ve çok güzel paralar kazanan kişiler var. Size bağlı

Önceliğin ne yapacağına karar vermen her meslekte olduğu gibi bizim meslektede mesleğini seven ve sevmeyen insanlar mevcut. Önemli olna snein isteğin :)

Buraya ilk proje fikirleri yazdığımda bana da ters düz konuşmuşlardı. Bir süre sildim hesabı sonra neyse dedim.. öğrenciydim o zamanlar. yenilenebilir enerji kaynaklarının projelendirilmesi üzerine bi kamu kurumunda çalışıyorum şuan. Forum kültürüne 12 yıldan fazla aşinayım kendim forum da yönettim, xenforo altyapısıyla da çalıştım ama genelde birliktelik olur, dayanışma olur forumlarda, burada paylaşmadan çok daha da negatiflik söz konusu malesef. Bunu üzülerek söylüyorum. Meslektaşa da bu yapılmış.. YAPMAYIN. Değişim 1 kişi ile başlar.

Reşit olan kimseyi çocuk gibi değerlendirmemeliyiz, insanlar belli yaşa kadar üslup eğitimi almamışlarsa maalesef negatif algılanır ve negatif yanıtlar alabilir. Amaan yapıp ne yapacaksın olanlar da kişisel bir şey o yine foruma bağlı değil insanların enerjilerine göre. İdeallerimizi başkalarının sınırlarında tutarsak başarılı olamayız tabi ki. Herkesin başarı kriterleri de farklıdır. Kişisel bir şey sorulmuş, kişisel yorumlar yapılmış tabi burada olur olmaz gibi ama dönüp baktığımda arkadaşın okuyunca cahilliğinin gideceğinin ama rahatsız edici üslubunun baki kalacağını algıladım. Meslek de öğrenilir, dil de öğrenilir, para da kazanılır. Kendi ekibimde önem verdiğim şey üslup, yaklaşım ve istektir. İnsan seçiyorum ben, ekibimdeki bir kişi 1 ayda yapabilecek duruma geliyor belki diğeriyle 6 ay uğraşıyorum ama yolda 1 ayda faydalı olandan vazgeçebiliyorum, istemiyorum etik değerleri uymuyorsa mesela. Diğerine daha çok zaman ayırıp daha çok yönlendirip ideal meslektaş ve çalışma arkadaşı yaratıyorum ki boynuz da kulağı geçiyor öyle olunca bence. İyi ki de geçiyor.

arkadasin üslubunu eleştirmişsiniz, ben de sizin yazınızdaki üslubunuzu rahatsız edici buldum mesela. " İnsan seçiyorum ben , 1 ayda faydalı olandan vazgeçebiliyorum, istemiyorum (kişiyi), ideal meslektaş ve çalışma arkadaşı yaratıyorum", sanki insandan değil de bir karpuzdan bahsediyor gibisiniz...