• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

MS Office Office 2003/2007 Excel Yardım Bölümü

Aykut Özcan

Yönetim Grubu
Firma
İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (Word Trade Center Istanbul)
Arkadaşlar,
Microsoft Office 2003 ve 2007 Exel Uygulamasında sormak istediklerinze en kısa sürede yanıt vermeye çalışacağım.

NOT : Teşekkür etmek için sadece Teşekkür butonunu kullanınız.

En son yine ben sormuşum yine bir sorum var. Excelde "=" ile bir sayfadaki değeri, yazıyı v.s. başka bir yere taşıyorum. Ancak özelliklerini taşıyamıyorum. Örneğin, kırmızı ise diğer sayfaya kırmızı taşımıyor, üst simge varsa diğer sayfada düz yazı görünüyor. Yardım lütfen.

Ekteki dosyada yazdırma alanını ayarlayamıyorum. Ayarladığımdan daha küçük çıkıyor resim. Nasıl düzelebileceğini bilen var mı? Yazdırma alanı temizleme işlemi de yapamıyorum.

Ekli dosyalar

• excel.xlsx
    27.6 KB · Görüntüleme: 28
Ekte ayarladım fakat tek sayfa istiyorsanız daha büyük olmaz. Yüksekliği tek sayfaya göre fazla geliyor sayfanın bu nedenle %63 olarak küçültüyor..

Ekli dosyalar

• excel.xlsx
    28.2 KB · Görüntüleme: 18
Yani önce gönderdiğimi ne yaparsam yapayım alta ve üste dayayamadığımdan hep küçük görünüyor. Ama sonra gönderdiğim öyle değil. Dayayınca sığmazsa diğer sayfaya geçiyor. İlk dosyada yazdırma alanını da değiştiremiyorum, bundan kaynaklı gibi sorun.

makro çok ayrı, program öğrenmek gibi bir şey.

excelde tüm sayfaları birlikte pdf yapmak istiyorum ancak yatay olanlarla dikey olanlar birlikte olmuyor, nasıl yapabilirim?

@Fatih Özcan
Tam anlatamadım sanırım ihtiyacımı. Excel sayfaları pdf yapıyorum, alt sekmeden sayfaları tek tek seçiyorum pdf olarak yazdırıyorum ama yatay olanlar ile dikey olanları tek doküman yapamıyorum. bu nedenle doküman kopuk oluyor, dokümanı 2 parça halinde göndermem gerekiyor.