• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Öğrenci affı 2022

Firdevs Sezer

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Sustainable Future
Yükseköğretim Kurulu, 05/07/2022 tarihli Resmî Gazete' de yayımlanarak yürürlüğe giren 7417 sayılı Kanun'da kamuoyunda “öğrenci affı” olarak adlandırılan yasal düzenlemenin uygulanmasına ilişkin usul ve esasları belirledi.

"a) Yükseköğretim kurumlarında hazırlık dâhil bütün sınıflarda intibak, önlisans, lisans tamamlama, lisans, lisansüstü (yüksek lisans, doktora, s Yan Dal Uzmanlık, Diş Hekimliğinde Uzmanlık ile sanatta yeterlik, Tıpta Uzmanlık , Tıpta Eczacılıkta Uzmanlık) öğrenimi gören öğrencilerden bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihe kadar ilişiği kesilenlerin,

b) Bir programı kazanarak kayıt yapma hakkı elde ettikleri halde kayıt yaptırmayanların,

bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren dört ay içinde, 07/11/2022 tarihine kadar, ilişiklerinin kesildiği veya kayıt hakkı kazandıkları yükseköğretim kurumuna başvuruda bulunmaları şartıyla Yükseköğretim Kanunun Geçici 83’üncü maddesi hükümlerinden yararlanabileceklerine..."

Uygulama ilkelerine
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ten ulaşabilirsiniz.
Yüksek lisansı yarım kalanlar için güzel bir fırsat.

Son düzenleme: