• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Öğrenim ve katkı kredisi geri ödemeleri

Birgül Bakanoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar, bir çoğumuz devletin geri ödemeli olarak verdiği öğrenim ve katkı kredisi ile okumuşuzdur. Aramızda bu borcu ödemeyen var mı? Ödemediğimiz de karşımıza ne çıkıyor? Bilgisi olan var mı?

devlet vereceği şeyi kesin unutur da alacağı şeyi asla unutmaz. ödemeyen arkadaşlarım olduğu gibi devletin T.C. kimlik numarasından ya da sigorta numarasından yakasına yapışıp da faiziyle ödeme yapmaya zorlanan arkadaşlarım da var haciz tebligatını duymuştum ama görmedim. seçim sizin. eninde sonunda alacaklar merak etmeyin.

borçlar vergi dairesine aktarılmış. artık haciz konamıyor sadece banka hesaplarına bloke konabiliyor diye duydum ben ama başına gelen var mı diye merak ettim.ama çiğdem hanım dediğinizde çok haklısınız devlet alacağını asla unutmaz :)

Ödemelerinde 1 gün bile gecikme olanların borçları vergi dairesine aktarılmış. Aktarılanların ödemeleri oraya yapılacak. Vergi Dairesi banka hesaplarına e-haciz koyabiliyor. Dolayısıyla parasını bir şekilde tahsil edebiliyor. Aktarılanların gidip Vergi Dairesi ile görüşmesinde yarar var.

bn öğrenciyim hala ve öğrenim kredisi bugun yatınca paramı almaya gittim fakat yaklasık 40 tl kesinti olmuş . bu normal mi? evdekilere sorduğumda hesap kesim ücreti olabilir diyorlar öğrenim kredisinde hesap kesim ücreti alınıyormu?

@Gülay Kudret Birdal

4 senede bitirenler için 2 sene sonra ödeme başlıyor. benim gibi 6 sende bitirenler içinse mezun olduğunuz gün üniversitenin kapısında vergi memurları bekliyor :D

@CMNet Okuru

yırttık desene daha 1 yılım var :D ödemeler ne kadar oluyor

@CMNet Okuru

:koptum: 1500 anladım psikolojim sinir sistemim komple çöküyordu :D